ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile görüştü

Çorum Milletvekili Osmancıklı hemşerimiz Oğuzhan Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştü. Kaya, görüşmede Çorum’a dair taleplerin iletildiğini ifade etti.

Çorum Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Oğuzhan Kaya, Çorum Milletvekili MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum Milletvekili, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Erol Kavuncu,  AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatçı, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Lemzi Çöplü’den oluşan heyet Ankara’da önemli temaslarda bulundu.

Heyet ilk olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la Çorum’da yapımı devam eden ve ilin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan projeler üzerine istişarelerde bulunuldu. Bu projelerden Çorum Atık Su Arıtma Tesisi talebi Bakan Kurum ile görüşüldü.  Avrupa Birliği Fonlarıyla desteklenen Atık Su Arıtma Tesisi projesiyle ilgili talebi olumlu karşılayan Bakan Kurum,’un ilgili birimlere de gerekli talimatı verdiği ve AK Parti heyeti ile yakından ilgilendiği öğrenildi.

Heyet daha sonra İlBank Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü makamında ziyaret ederek Çorum Merkez ve İlçe Belediyelerinin projelerine finansal destek hususunda istişarelerde bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın