ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya “Hizmetlerimizin durması söz konusu değil”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu ve göreve yeni başlayan Karayolları 7.Bölge Müdürü Rifat Silov Kırkdilim’de incelemelerde bulundu.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Karayolları Bölge Müdürü Silov, Korona Virüs nedeniyle Kırkdilim’de çalışmaların durduğu  yönündeki haberlerin yanlış anlaşılma olduğunu belirterek; “Tünellerde ki çalışmalara hiç ara verilmedi” dedi.

Silov “Korona Virüs Nedeniyle Kırkdilim Tünellerindeki Çalışmalara Hiç Ara Verilmedi”

Göreve yeni başlayan Karayolları 7.Bölge Müdürü Rifat Silov, Korona Virüs nedeniyle Kırkdilim Tünellerindeki çalışmalara hiç ara verilmediğini belirterek; “Burada 3 tüp 4 bin 92 metre uzunluğunda çift tüp tünelimiz var.  Şu ana kadar T3 tüneli kazı destek olarak tamamen bitti. Beton imalatı da bitmek üzere. T2 tünelinde de her iki tünelde de %50 kazı destek bitti. Yılsonundan önce ışık görünecek inşallah. Bir tünelimizde de dört portalda da çalışmalarımız devam ediyor. Korana Virüs nedeniyle de hiç ara verilmedi, o yanlış anlamadır. Koranalı hastamız olmuştur ama çalışmalarımız hiç durmamıştır.” dedi.

Milletvekili Kaya “Hizmetlerimizin durması söz konusu değil”

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya “Kırkdilim Çorum’un en büyük projelerinden biri” diye başladığı konuşmasına devamla;” Karayollarımız her türlü takibi yapıyor, müteahhidimiz de gece demeden, gündüz demeden 24 saat esasına göre çalışıyor.

Kırkdilim Tünellerinin planladığı gibi 2021 yılının sonunda bitirip 2022 yılının başında da bu bölgede ki hemşerilerimize ve Sinop’a, Samsun’a kadar vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Dünya’da, Türkiye’de pandemi konuşulurken, biz burada yatırımları konuşuyoruz. Hizmetlerimizin durması söz konusu değil. Sarmaşa-Osmaniye virajlarının kalkmasına da vesile olan yolumuzu da inşallah önümüzdeki hafta açacağız” dedi.

 Milletvekili Ceylan; “Çorum 2 yıldır karayollarında büyük bir ivme kazandı”

Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Çorum’un 2 yılda karayolları çalışmalarında büyük bir ivme kazandığını belirterek “Kırkdilim- Çorum arasında bu hafta içerisinde inşallah ulaşıma açıyoruz” dedi.

Ceylan; “Kırkdilim -Çorum arasında bu hafta içerisinde inşallah ulaşıma açıyoruz. Sarmaşa-Osmaniye yolunu baypas edip bu hafta yeni Çorum-Kırkdilim arasına yapmış olduğumuz duble yolun tek şeridini açarak vatandaşlarımız ulaşımlarına devam edecek. 2021 yılının sonunda da Laçin-Osmancık’ı mutlaka bağlamamız gerekiyor. Çorum 2 yıldır karayollarında büyük bir ivme kazandı.

Ortaköy’ün Cemilbey’den sonraki kalan yaklaşık 30 kilometrelik kısmından önümüzdeki dönem ihaleye çıkacak.  Sungurlu yol ayrımı ile Boğazkale arasında 16 kilometrelik yolu da proje tamamlandı. Genel Müdürlükle mutabıkız, ihaleye çıktıktan sonra. Uğurludağ-İskilip arasındaki kısımın proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de ihale ile beraber Çorum’daki yol sorunumuz ilçelerle bağlantı sorunumuz kalmayacak. Önümüzdeki dönemde de tamamen enerjimizi valimizin öncülüğünde DSİ’ye sulamaya ayıracağız. Biz iktidara geldiğimizde arazinin sadece %10’u sulanabiliyordu. Şuan da %50’lere geldik. ”dedi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi; “Karayollarının ilimizde 12 projesi var”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Karayollarının bölgede sürmekte olan yatırımları ile ilgili toplamda 12 projenin olduğunu belirterek “Karayolları Bölge Müdürlüğünün ilimizde toplamda 12 projesi var. Bunların maliyeti 3 milyar lira eski parayla 3 katrilyon liraya tekabül ediyor.

Kırkdilim T2 tünelindeki çalışmalar Kasım ayının ortalarına doğru bitirilecek. Hepsinin tamamı 2021 yılının sonu itibariyle hizmete girmiş olacak. “dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın