ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya; “Kızılırmak ıslah çalışmasına 3,5 milyon ödenek”

Çorum Milletvekili, İç İşleri Komisyon Üyesi Av. Oğuzhan Kaya ve Çorum DSİ İl Müdürü Murat Şerbetçi Osmancık Kızılırmak Islah Geçişi Projesini yerinde inceledi. Milletvekili Kaya incelemeler sonunda yaptığı açıklamada, Kızılırmak ıslah çalışmasına 3,5 milyon ödeneğin Çorum DSİ İl Müdürlüğüne aktarıldığı ve çalışmaların birkaç gün içinde başlanacağını belirtti.

Irmak kenarının en kısa sürede hazır hale geleceğini belirten Kaya, yaptığı açıklamanın devamında; “ Bugüne kadar yaklaşık 61 milyon harcama yapıldı.  Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli ile yapılan görüşmeler sonucunda ilk etapta 3 milyon 500 bin lira ödenek Çorum DSİ İl Müdürlüğüne aktarıldı ve çalışmalara birkaç gün içinde başlanacak. Geriye kalan kısımların tamamlanması içinde Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli söz verdi ve çalışmalar bu yıl tamamlanacak.”dedi.

Milletvekili Kaya, ayrıca ırmak içerisinde bulunan ada şeklindeki birikintilerin ise önümüzdeki hafta temizlenmeye başlanacağını ve Osmancık’ın bir sahil kentini aratmayacağını dile getirdi. Kaya, Osmancık halkı ve dışardan gelen misafirlerin önceliği haline gelen ırmak kenarının en kısa sürede Osmancık halkına hazır haline geleceğini sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın