ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya; “Milletin terazisi eksiksiz tartar”

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya; “Yapılan ortaklıklar var. CHP Osmancık’ta aday çıkarmadı, başka bir adayı destekledi” diyerek 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Osmancık seçimini değerlendirdi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, katıldığı canlı TV Programında moderatörün kendisine yönettiği 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Osmancık seçimi ile ilgili sorulara samimiyetle cevap vererek; “Sözde kararda milletin” dedi. Milletin bir bildiğinin olduğunu ifade eden Kaya; “Kapımıza gelen bize derdini söyleyen, gönlünü açan tüm belediye başkanlarımıza elimizden geleni hilafsız nizasız  yardım edeceğimizi bilmelerini istiyorum, ediyoruz da inşallah. ”diyerek “İlçe başkanlığı dönemimizde 2004-2009-2014’de de belediyeyi AK Parti kazandı ve önemli hizmetler yapıldı. Bu dönemde milletimiz MHP’li belediye başkan adayımızı uygun gördü. Yola çıkarken biz ne dedik ‘Sözde kararda milletin’ dedik.

Biz millet AK partiye oy vermedi diye kızacak durumda değiliz. Biz şunu düşünmeliyiz. ‘Biz milletin oyunu niye alamadık?’, ‘ Nerede yanlış yaptık, nerede hata yaptık?’  Mutlaka bizim de hatalarımız var. Bunları değerlendireceğiz. Bunlarla beraber yapılan ortaklıklar var. Mesela şimdi Osmancık’ta CHP aday çıkarmadı, CHP başka bir adayı destekledi, kendisinden ziyade. O durumda bizim karşımızda ki adayları güçlendirdi. CHP, MHP adayını destekledi. Burada şöyle bir süreç var. MHP, İYİ parti 5 bin üzerinde oy alıyor, il genel meclisinde, İYİ partinin adayı belediyede 2 bin küsürlerde kalıyor. Dolayısıyla oradaki oyla MHP’ye gitmiş oluyor.  Ama milletin bir bildiği vardır. Hep diyoruz ya bu milletin terazisi eksiksiz tartar.  Demek ki bizim de hatalarımız var ki, bizi de eksiksiz tartı. Onun içinde bizde hatalarımızı düzeltmeye, milleti daha iyi anlamaya, daha iyi önemsemeye, özümsemeye dikkat etmemizi bize bildirdi.

BARAJ MANZARALI ACİL SATILIK TARLA

“Osmancık Belediyesi ile ilgili de bir sıkıntımız yok”

Milletvekili olduktan sonra tüm belediyelere yazı gönderdim. Dosyalarınızı, işlerinizi gönderin takip edelim diye. Osmancık Belediyesi ile ilgili de bir sıkıntımız yok.  Biz burada yarın olmayacağız. Cumhurbaşkanımız uygun gördü, Allah nasip etti, Milletvekili olduk. Yarın olmadığımızda eserlerimiz kalsın, bu millete yapılanlar kalsın düşüncesiyle hiçbir sıkıntı olmadan tüm belediyelerle elimizden ne geliyorsa, kapımıza gelen bize derdini söyleyen, gönlünü açan tüm belediye başkanlarımıza elimizden geleni hilafsız nizasız  yardım edeceğimizi bilmelerini istiyorum, ediyoruz da inşallah.

Bizim kimseyle kinimiz nefretimiz olmaz, biz şuna inanıyoruz, Milletvekilliği Allah’ın bize bir lütfu ve Allah bundan hesap soracak. Ve bizim ona gösterdiğimiz kibir,  ilgisizlik ya da ondan bir intikam duygusu, Allah bizden daha kötü şekilde alacağı düşüncesinde olduğumuz için de herkese elimizden geldiğince yardım etmeyi düşünüyoruz”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın