ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya: “OKA’dan Osmancık OSB’ye 712.857 TL Hibe Desteği”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, OKA-Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2021 yılında, “OSB’lerde Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi” Mali Destek programı kapsamında, Çorum’da 4 projeye 5.547,942 TL hibe desteği sağlandığını bildirdi.

Milletvekili Kaya yaptığı açıklamada sanayileşme noktasında Çorum’un bölgenin parlayan yıldızı halinde olduğunu belirterek “ Çorum sanayileşme noktasında bölgenin parlayan yıldızı halindedir. Ekonomik olarak ve istihdam olarak bölgede en yüksek il konumundadır. OKA Projeleri kapsamında Çorum’umuza yarar sağlayacak projelerle bu durumu daha da güçlendiriyoruz”

Milletvekili Kaya;  4 Projenin içinde Osmancık Organize Bölgesi Müdürlüğümüzün ‘Çevresel  Altyapısı İyileştirerek Yaşanılabilirliğini Artırıyor Projesininde’ olduğunu ve başvurusu doğrultusunda OKA tarafından onaylanmış olup hibe Desteği 712.857 TL olduğunu açıkladı.

Kaya açıklamasını şöyle sürdürdü: “Şuan Osmancık OSB’de fabrikalarımız start vermiş olup aktif olarak hizmet vermektedir. Birçok fabrikamızın da inşaatı devam etmektedir. Bölge olarak önemli bir konuma olan Osmancık OSB daha da güçlenerek yatırım almaya ve gelişmeye devam edecektir.

Hibe ve yatırımların gelmesinde her zaman desteğini gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz”, dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın