ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Oğuzhan Kaya, kızına karnesini verdi

  • Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, memleketi Osmancık’ta öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Milletvekili Kaya, kızı Ayşe Naz’a karnesini kendisi verdi.

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. Öğrenciler karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatili başladı. Osmancık’ta 8 bin 411 öğrenci ve 462 öğretmen tatile girerken, karne dağıtım töreni Akşemseddin İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Karne dağıtım törenine Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İlçe Emniyet Müdürü Durhasan Güngör, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nuri Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ertan Çoban, Adem Dağcı, Mehmet Barış İpek, Okul Müdürü Rafet Namalır, öğretmen ve veliler katıldı.

Milletvekili Kaya ve protokol üyeleri sınıflara girip, karne dağıtarak, öğrencileri tebrik etti. Milletvekili Kaya, kızı Ayşe Naz’a karnesini kendisi verirken eşi Güllü, büyük kızı Meliha Şevval’de tüm çocukların karne sevincine ortak oldu.

Milletvekili Kaya, öğrencilerden söz aldı

  • Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, karne dağıtım töreninde minik öğrencilerden söz aldı. Milletvekili Kaya, telefon, tablet bağımlılığına karşı öğrencilere uzak durması tavsiyesinde bulundu. Kaya; “Yarıyılda telefon ve tabletlerden uzak duracağız, çok oynamayacağız, anne ve babanızın kontrolünde bakacaksınız söz mü?” diye sordu, öğrenciler ise hep bir ağızdan “Söz” diye cevap verdi.

MEM Müdürü Makineci’den 15 tatili mesajı

Osmancık Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, yarıyıl tatili mesajı yayımladı. Makineci, mesajında öğrenci, veli ve öğretmenlere hitap etti.

Osmancık Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, mesajında; “Sevgili Öğrenciler, Kıymetli velilerimiz ve siz çok değerli öğretmen arkadaşlarım; 09 Eylül de başladığımız 2019 -2020 ders Yılının 1. Döneminin sonuna geldik. Yorucu bir maratonun ardından bugün yapacağımız karne dağıtım töreni ile 15 tatile giriyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’un  15 tatil mesajlarında belirtikleri gibi “Bizim verdiğimiz bir ödev yok, ama sizin yapacak çok şeyiniz var. Yeni hayaller kurun, yeni birilerini tanıyın, görmediğiniz yerler görün, bilmediğiniz şeyler öğrenin, kendinizi dinleyin, kendi sesinizi duyun… Bunlardan daha anlamlı on beş tatil ödevi düşünemiyorum. Evet, halatlar çözüldü… Şimdi bütün denizler sizin, yol sizin, yolculuk sizin…” her şey gönlünüzce olsun.” Sizleri 2. Döneme moral ve motivasyonu yüksek ve daha azimli ve kararlı olarak bekliyoruz.

Sayın velilerimiz sizler de çocuklarımızın, 15 tatilde Yeni şeyler keşfetmelerine, yeni dostluklar, arkadaşlıklar kurmalarına, gezerek, görerek öğrenmelerine yeni yerler görmelerine ve farklı kitaplar okumalarına imkan sağlayın.

Değerli öğretmen arkadaşlarım; Güçlü öğretmen Güçlü gelecek sizinle gelecek Sizler de fazlasıyla bu tatili hakkettiniz. Sizlere de gönlünüzce bir tatil ve her şeyin istediğiniz gibi olmasını diliyorum.

İyi tatiller sevgili öğrenciler. İyi tatiller değerli öğretmen arkadaşlarım.”dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın