ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milli Eğitim Müdürü Makineci Hatay’daki yangına dikkat çekti, öğrencilerle fidan dikti

Osmancık Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Makineci ziyaretleri kapsamında Hatay’daki yangına da dikkat çekerek öğrencilerle fidan dikti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Millî Eğitim Bakanlığı, yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı doğrultusunda bugün itibariyle ikinci aşamanın uygulaması Osmancık’ta da başladı. Yüz yüze eğitim Anasınıfları, İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Hatay’daki yangına dikkati çekmek amacıyla okulun ilk günü öğretmenlerin fidan dikmesini istemesi üzerine Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci ile Şube Müdürleri, Gemici İlkokulu öğretmen ve idarecileri, okul bahçesine çam fidanı dikip can suyu verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın