ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milli Eğitim Müdürü Makineci; “İnşallah 2. Döneme hep birlikte tüm seviyelerde yüz yüze eğitime başlayacağız”

Osmancık Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl mesajı yayınladı. Makineci mesajında; “İnşallah 2. Döneme hep birlikte tüm seviyelerde yüz yüze eğitime başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Uzaktan eğitim sürecini en başarılı sürdüren ülke olduğumuzu belirten Makineci öğrenci, veli ve öğretmenlere seslendiği mesajında; “Sevgili öğrenciler, kıymetli velilerimiz ve çok değerli öğretmen arkadaşlarım;

2020-2021 öğretim yılı 1. Dönemi bugün itibarı ile sona eriyor. Hepinizin bildiği gibi gerek ülkemizde ve gerekse dünyada 2020 yılı kovid 19 salgını ile amansız bir mücadele ile geçti. İlk kez bu dönem sonunda sizlere karne veremedik. Karne sevincinize ortak olamadık. Uzaktan eğitim sürecinde ekranlara bakmaktan özellikle gözleriniz çok yorgun düştü. Uzaktan eğitim sürecini en başarılı uygulayan ülke olduk. Eğitim camiası olarak çok büyük bir tecrübe kazandık. İnşaallah salgınla mücadelede tünelin ucunda ışık göründü. Aşılama çalışmaları da başladı. Ülke olarak salgını yeneceğiz. İnşaallah 15 Şubatta 2. Döneme hep birlikte tüm seviyelerde yüz yüze eğitime başlayacağız. Sizler okullarınıza, arkadaşlarınıza ve çok sevdiğiniz öğretmenlerinize kavuşacak, bizler de sizlere kavuşacağız.

Sevgili öğrenciler; uzaktan eğitim sürecinde ekranlar, sanal alem sizi çok yordu. 3 haftalık ara tatilde bol bol dinlenmenizi en yakın dostlarımız kitaplarla olmanızı ve doğaya iç içe olmanızı diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz; öğrencilerimiz uzaktan eğitim sürecinde yoğun olarak sanal aleme maruz kaldılar. Ara tatilde dinlenmelerini, eğlenmelerini ve sanal alemden uzaklaşmalarını, bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Lütfen çocuklarımıza daha çok zaman ayıralım. Yüz yüze sohbetler edelim. Onlarla arkadaş olalım.

Değerli öğretmen arkadaşlarım; sizlerin de uzaktan eğitim sürecinde gösterdiğiniz performans her şeyin üzerindedir. Dinlenmeyi çoktan hak ettiniz. İyi tatiller diliyorum. Kalın sağlıcakla.” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın