ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

‘Milli Eğitimle tüm işbirliğimizi çekeriz’ / Bakanlık atamayı durdurdu mu?

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Çetin Başaranhıncal ve Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban’ın görevden alınmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

‘Milli Eğitimle tüm işbirliğimizi çekeriz’ Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Çetin Başaranhıncal ve Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban’ın görevden alınmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yahya Çoban’a büyük bir haksızlık yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarı ile yürütürken hiçbir mazeret ve gerekçe gösterilmeden görevinden alınan Sayın Yahya Çoban’a büyük bir haksızlık yapılmıştır. Devlet idaresini bilen ve milli eğitim camiası tarafından kabul gören ve yaptığı çalışmalar ile takdiri hakkeden değerli bir bürokratımızın görevden alınma kararından ve hatasından vazgeçilmelidir. İş dünyası olarak, Milli Eğitim ile yaptığı tüm iş birliklerinden imtina edeceğimizi ve yürütmekte olduğumuz proje okulu faaliyetlerinden de feragat edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Bakanlık atamayı durdurdu mu?

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Yozgat Bozok Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’ndan Ömer Yılmaz’ın atanmasından ardından devreye giren Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya’nın atamayı durdurduğu iddia edildi.

Milletvekilleri konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmazken, edinilen bilgilere göre Yahya Çoban’ın göreve devam edeceği öğrenildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın