ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Minderin pehlivanlarından Milletvekili Kaya’ya ziyaret

Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası 13 Haziran 2019 Cuma günü Ankara’da sona erdi. Kıran kırana geçen mücadelelerde Osmancık’ın minik güreşçileri 3 sıkletin 3’ünde de madalya kazanarak adeta parladı.

Türkiye genelinde 2 bin sporcu içinden yapılan seçmeler sonunda 11 yaş grubunda 42 ilden 330 sporcu, 12-13 yaş grubunda 42 ilden 330, toplam 660 sporcunun katıldığı Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Ankara’da sona erdi.  Kıran kırana geçen mücadelelerde Osmancık’ın minik güreşçileri 3 sıkletin 3’ünde de madalya kazanarak minderde tarih yazdılar.

Minderin minik pehlivanları mücadele sonrası elde ettikleri başarı ile Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası 38 Kiloda Muhammet Enes Ünal 3’ncü, 48 Kiloda Yılmaz Kalyoncu 2’nci ve 78 Kiloda Ruşen Arda Güler 1’inci olurken müsabakalar sonrası antrenörleri Abdullah Çakırer ile birlikte TBMM’deki makamında Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı ziyaret ederek şampiyonluğu kendisine armağan ettiler.

Güreş antrenörleri Abdullah Çakırer ziyarette Osmancık’ın aslanlarını ağırlayan Milletvekili Kaya’ya teşekkür ederek;” Minikler Türkiye Şampiyonasında, Şampiyon olan Osmancık’ımız aslanlarını ağırlayan, gençliğe ve spora önem veren ve bizleri her konuda destekleyen Çorum Milletvekilimiz Sayın Oğuzhan Kaya’ya teşekkür ediyor ve Şampiyonluğu kendisine armağan ediyoruz” dedi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Gazi Meclis’imizde bizlere ziyarete gelen Minikler Serbest Güreş Türkiye şampiyonasında şampiyon olan hemşehrilerimiz Türkiye 1. Ruşen Arda Güler, Türkiye 2. Yılmaz Kalyoncu, Türkiye 3. Muhammet Enes Ünal ve Türkiye 5. Arda Peri’yi tebrik edip gazi Meclis’imizde misafir ettik. Ziyarette bulunan güreş eğitim merkezi hocamıza, şampiyonlarımıza, velilerimize ve Osmancık Belediye Başkanımız Ahmet Gelgör’e teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Osmancıklı güreşçiler Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası 13 Haziran 2019 Cuma günü Ankara’da sona eren şampiyonada salonda kendilerini destekleyen Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’e de teşekkür ettiler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın