ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Motokros’ta şampiyonlar belli oldu

Pırlanta Pirinç Festivali kapsamında Osmancık’ta bir ilk yaşandı. Festival kapsamında bu yıl ilkez  Motokros yarışları düzenlendi.

En son 24-27 Eylül 2014 tarihinde 9’uncusu düzenlenen Geleneksel Pirinç Festivaline 5 yıllık bir aradan sonra bu yıl 10’uncusu dün gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı. 9 gün sürecek olan festival etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez Osmancık’ta Motokros yarışı düzenlendi.

Osmancık Motosiklet Kulübü, Gümüşhacıköy ve Sungurlu Motosiklet Kulübü sporcularının katıldığı yarışlar saat 13.00’da At Yarışı mevkiinde gerçekleştirildi. 18 sporcunun kayıt yaptırdığı 3 yarışmacının diskalifiye olduğu yarışlarda 15 sporcu yarışırken sporcular kadar seyircilerde yarışın heyecanını yaşadı.  Yarışın 2. turunda  Osmancık Motosiklet Kulübü sporcusu Yusuf Koçak isimli yarışmacı kaza yaparken alanda bulunan 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Kaza yapan sporcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken yarışlara ambulans gelene kadar ara verildi. Yamaha bayii Dostlar Ticaret katkıları ile hayata geçirilen yarış sıcak havaya rağmen yoğun seyirci önünde kaldığı yerden devam etti. Piste çıkan yarışmacılar arasında Cem Özbudak 5.17 derece ile birinci, İlyas Uzunkaya 5,36 derece ile ikinci ve 6,10 derece ile Aydın Gürbüz üçüncü olurken, İsmail Keleş, Onurcan Kıvanç, Arif Ünlü ise aldıkları derecelerle ilk 6 sırada yer aldı.

Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara kupa, madalya ve plaketten oluşan ödülleri protokol mensupları tarafından taktim edilirken, yarışı izleyen arasında Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Başsavcıları Ceyhun Ayvazoğlu ve İsmet Turgut, Yozgat Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri yer aldı.

Motokros yarışında yer alan 15 sporcunun isimleri şöyle:

Hüseyin Güzelli, İlyas Uzunkaya, Emrah Soluğan, Yusuf Koçak, Fatih Aktaş, Ramazan Duru, Murat Acı, Aydın Gürbüz, Eren Tilkioğlu, Celal Adem, Cem Özbudak, Arif Ünlü, Alperen Çelik, Onurcan Kıvanç, İsmail Keleş.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın