ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Mustafa amca köyüne su getirmek için kepçe istiyor

Osmancık’a bağlı Doğan köyünde yaşayan 66 yaşındaki Mustafa Gezer 20 hanelik mahallesine su getirmek istiyor. Bunun için 2 bin metre boru alan Mustafa Gezer, boruların kazılıp döşenebileceği yerlerin açılması için kepçe istiyor.

Osmancık’a bağlı Doğan köyünde yaşayan 66 yaşındaki Mustafa Gezer 20 hanelik mahallesine su getirmek istiyor. Suyun gelmesi için gerekli olan tüm malzemeleri kendi imkanları ile aldığını belirten Mustafa Gezer Kumludere mevkiindeki suyun mahallesine gelmesi için kepçeye ihtiyaç duyduğunu bunu da Osmancık Kaymakamlık makamına 3 defa yazdığı dilekçe ile talep ettiğini buna rağmen henüz kendisine dönülmediğini iddia etti.

Mustafa Gezer yaptığı açıklamada; “ Yaşadığım Doğan Köyü Osmancık’a bağlı olup tahminen ilçe merkezine 30 km uzaklıkta olan bir dağ köyüdür. Bulunduğum mahalle Doğan Köyü’nün Arpalık Mahallesidir ve 20 hanenin üzerinde bir mahalledir. Köyün okulu ve camii köyün içinde olup tek bir çeşme, cami ve okulda vardır aşağı Arpalık Mahallesinde akar çeşme bulunmamaktadır. Keza evlerimizde su bağlı olup her günün 20 dakikası su akmakta olup ondan sonra kesilmektedir, bu yaz ayları bu şekilde devam eder ama kışın evlerin suyu akmaz.

Köyümüzün Kumludere denilen mevkiinde yeteri kadar içme suyu vardır. Suyun tüm malzeme ve 2 bin metre borusunu bir vatandaş olarak kendi imkanlarım ile almış bulunmaktayım. Ancak köyümüze boruların kazılıp döşenebileceği yerlerin açılması için kepçe ihtiyacı vardır.  Kepçe tahsisi edilirse aşağı mahalleye akar şekilde bir çeşme yapak istiyorum. Bunu hayır olsun diye yapmak, gelen giden köy halkının mahallenin dışında abdest almaya çeşme bulmayanların faydalanması için istiyorum.”dedi.

Konuyla ilgili talebini kaymakamlık makamına yazdığı dilekçe ile dile getirdiğini belirten Gezer; “ Geçtiğimiz günlerde ilçe kaymakamımız köyümüze geldi, “bir istediğiniz var mı?” diye sordu. Köy muhtarımız “Yok” dedi. Oysaki benim yazdığım dilekçeden haberdar olması gerekiyordu. Bir daha gittim yanına durumu anlatan dilekçemi verdim.  Cumhurbaşkanımız ne diyor?  Sorununuzu kaymakamınıza o bakmazsa valinize oda bakmazsa bana iletin diyor. Gerekirse bunların hepsini tek tek yapacağım” dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın