ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

OGC Başkanı Çevrim”Özgür ve tarafsız basın hepimizin güvencesidir”

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim, Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Basın çalışanlarının pandemi sürecinde fedakarca çalıştıklarını vurgulayan Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim, yazılı, görsel ve işitsel yayın kuruluşlarında görev alan tüm basın çalışanlarının bayramını kutlayarak, yasama, yürütme ve yargı ile birlikte dördüncü kuvvet olan medyanın özgürlükle ilgili sorunlarının zaman geçirilmeden çözümlenmesi gerektiğini ifade etti.

Çevrim yapmış olduğu açıklamasında; “Tüm dünyayı etkisi altına alan içinde bulunduğumuz Korona virüs salgını döneminde, basın çalışanlarımız zor çalışma koşullarına rağmen, toplumu habersiz kalmaması noktasında fedakarca çalışarak görevlerini layıkıyla yapmış ve yapmaya devam etmektedir.”diyerek basın özgürlüğünün, sansür ve benzeri kısıtlamalara maruz kalmadan her şart altında gözetilmesi gerektiğini vurguladı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

ACİL SATILIK ÇELTİK TARLASI

Çevrim”Özgür ve tarafsız basın hepimizin güvencesidir”

Özgür ve tarafsız basının bir güvence olduğunu belirten Çevrim; “24 Temmuz 1908 tarihinde sansürün son bulması dolayısıyla, Türk basınındaki 24 Temmuz günü, basın bayramı ve Gazeteciler günü olarak kutlanmaktadır.

Beklentimiz, yasama, yürütme ve yargı ile birlikte dördüncü kuvvet olan medyanın özgürlükle ilgili sorunlarının zaman geçirilmeden çözümlenmesi, bunu sağlayacak düzenlemelerin bir an önce uygulamaya konulmasıdır. Öncelikle, basın/medya alanında kapsamlı bir değişime, yenilenmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Basın özgürlüğünden ve sansürden çalışma koşullarına, mesleki düzenleme zorunluluğundan internet haberciliğine kadar medyaya ilişkin var olan sorunların çözümü için, geniş katılımlı çalıştaylar düzenlenmeli ve alınacak kararlar zaman geçirilmeden uygulamaya konulmalıdır. Çünkü özgür ve tarafsız basın hepimizin güvencesidir.

Bu önemli günde tüm basın mensubu arkadaşlarımın bayramını kutlar saygılarımı sunarım. Gününüz kutlu olsun…”ifadelerine yer verdi.

ACİL SATILIK TARLA

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın