ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

OGC’den Türkmen Öğrencilere Tablet

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti, ilçede yaşayan Türkmen ailesinin ilkokula giden çocuklarına derslerini takip edebilmeleri için tablet hediye etti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti eğitime olan desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda evinde interneti, tableti, bilgisayarı olmayan ve uzaktan eğitime hiçbir şekilde erişim sağlayamayan Emirhaç ailesinin çocuklarına Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden derslerini takip edebilmeleri için tablet hediye etti.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim, Suriye’nin Halep şehri Yukarı Höyük köyünden gelip Osmancık’ın Çiftlikler Mahallesi’ne yerleşen ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Hüseyin Emirhaç’ın 6 çocuğundan ilkokul 2 ve 4’üncü sınıfına giden Zeliha, Ali, Esme, Emine ve Mehmet’e tabletlerini kendi elleri ile teslim etti.

Bilal Çevrim

Emirhaç ailesi ve çocukları eğitimlerine verilen bu önemli destek için teşekkür ederken Cemiyet Başkanı Bilal Çevrim, tabletlerini teslim alan çocukların gözlerindeki ışıltının görülmeye değer olduğunu söyledi.

Başkan Çevrim;” Korona virüs sürecinin hayatımıza kattığı en önemli unsurlardan biri de uzaktan eğitim oldu.  Bunun içinde bir takım ekipmanların gerekli olduğunu gördük. İlçemizde bu anlamda evinde interneti, tableti, bilgisayarı olmayan ve uzaktan eğitim imkanından faydalanmayan öğrencilerimizin olduğu biliyoruz.

Gerek internet altyapısının eksikliği, gerekse maddi imkansızlıklar sebebiyle yaşanılan bu eksikliklerin giderilmesi yönünde bir nebzede olsa katkı sunmak istedik. 6 çocuğu olan ailemizin ilkokula giden çocuklarının eğitimlerini sürdürebilmeleri için tabletlerimizi aldık ve kendilerine teslim ettik. Her birinin gözleri ışıl ışıl parlıyordu.  Çocuklarımız gayet mutlu oldular, bizlerde onların yüzlerinde ki mutluluğu görerek mutlu olduk. ”dedi.

Öte yandan, Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı´nda yılda iki defa çıkarılması kararlaştırılan derginin ilki 1 Eylül 2017 Kurban Bayramı´nda çıkarılmış geliri ise 10 Üniversite öğrencisine burs olarak verilmişti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın