ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

OGC’nin Bayram Dergisi’ne yoğun ilgi

Yılda iki sayı halinde yayınlanan Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin bayram dergisi kapak konuları ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Kurucu Başkanlığını Bilal Çevrim’in üstlendiği Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin yılda iki sayı halinde yayınladığı Bayram Dergisi’nin 3. Sayısı 11 Ağustos 2019 tarihinde okuyucu ile buluşacak. Özgün araştırma makalelerine ve derlemelerinin yer verildiği dergide akademisyen ve araştırmacı yazarların içerikleri yayınlanırken ilçenin tarihine ve kültürüne ışık tutacak bilgiler yer aldı. Osmancıklıların kütüphanesinde olması gereken bir içeriğe sahip dergide yine birçok farklı konu işlendi.

Henüz baskı aşamasında olan dergi şimdiden yoğun bir şekilde ilgi görürken, özellikle gurbette yaşayan Osmancıklılar, Türkiye geneline ücretsiz olarak dağıtılacak olan dergiyi temin edebilmek için adres bilgilerini göndermeye başladı.

DERGİNİN KAPAK KONULARI DİKKAT ÇEKİYOR

İlk sayısını 1 Eylül 2017 tarihinde çıkaran Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin bayram dergisi kapak konuları ile dikkat çekmeye devam ediyor. 1. Sayısında  “Osmancık’tan Padişah Sofrasına Kaparinin Hikayesi” , “Osmancık Doğa Turizmine Aday” ve “550 yıllık Tarihi Su İlgi Bekliyor “başlıklı kapak konusu olan içerikler büyük ilgi görmüştü.

Bayram Dergisi’nin 4 Haziran 2019 tarihli ikinci sayısında ise “Baltacıya Vefa Borcumuz”,” Osmancık’taki Yeraltı Şehri” ve “Kurtuluş Savaşının Osmancıklı Kahramanı Sarı Mehmet” başlıklı konular yer almıştı. Yoğun ilgi gören derginin 2. sayısı basıldıktan kısa bir süre sonra tamamı tükenirken henüz basım aşamasında olan derginin 3. sayısı ise “ Atatürk’ün Osmancıklı Koruması”, “Osmancık Lehçesi ve Deyimleri”, “Seyyahların Gözüyle Osmancık”, “Erenler Yatağı Osmancık” ve “1287-1937 Şehitlerimiz” başlıklı dikkat çekici kapak konuları ile şimdiden adreslerini gönderen okuyucularımız ile buluşmayı bekliyor.

Özellikle şehir dışından yaşayan Osmancıklıların bir hayli ilgisini çeken dergi 11 Ağustos 2019 tarihi itibari ile de Osmancık’ta, Gazeteciler Cemiyeti ve Osmancık Gazetesi’nden de temin edilebilecek.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın