ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

OGC’nin ele aldığı “Belediye VİP Araç İhalesi” aylar sonra ulusal basına düştü

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin 2019 Kurban Bayramı Dergisi’nde gündeme getirdiği Belediye VİP araç ihalesi aylar sonra ulusal basının gündemine düştü.

Mart 2017 tarihinde kurulan Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirerek Bayram Dergisi çıkarmaya başladı. Türkiye geneline ücretsiz dağıtılan bayram dergilerine reklam vermeyi tercih eden firmalardan elde edilen gelirin tamamı ise yönetim kurulunun almış olduğu bir kararla üniversite öğrencilere burs olarak verilmeye başlamıştı.

Osmancık´ın dinamiklerini, değerlerini, kültürünü ve özellikle arşiv niteliği taşıyan ve şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamış tarihi şahsiyetlerine yer verilen dergilerin geliri için Cemiyet yönetimi Kurban Bayramı sayısı için de aynı kararı almış, reklam görüşmeleri yapmak üzere belediye başkanı Ahmet Gelgör’ü ve firmaları ziyaret etmişti.

Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ile yapılan görüşmede derginin baskı bedeli olan 7 bin 500 TL belediye tarafından kültür hizmetine destek amaçlı karşılanması teklif edilmiş ancak bu teklife sıcak bakılmamış, hatta hiç destek de bulunulmayacağı dile getirilmiş ancak görüşmeler neticesinde 4 bin 500 TL verilebileceği ifade edilmişti.

Cemiyet yönetimi bir kez daha toplanarak “Hiç destekte bulunulmayacağı” sözünü duyduktan sonra zoraki verilen 4 bin 500 TL’yi kabul etmeyerek yayının baskı parasını dergiye reklam veren firmaların bağışlarından karşılamış ve 3. sayıda üniversite öğrencilerine burs veremememin nedenini derginin önsözünde dile getirmişti.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim tarafından kaleme alınan önsözde “3. SAYIMIZDA BURS VEREMEDİĞİMİZ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ” başlığı ile Belediye VİP araç ihalesine ödenen bedelle ilgili olarak “Özür dileriz çünkü 2014 model 70 bin ila 100 bin TL arasında değeri olan makam aracına değerinden fazla yapılan 90 ila 100 bin TL’lik arka koltuk harcamasının onlar için öğrencilerimize verilecek burstan daha öncelikli olduğunu göremedik. ”demişti.

OGC’nin Kurban Bayramı dergisinde ele aldığı “Belediye VİP Araç İhalesi” ile ilgili haber ise aylar sonra ulusal basının gündemine düştü.

Ulusal basında yer alan “Makam araçlarını azaltalım diyen MHP’li başkandan VİP araç ihalesi! “ başlığıyla yer verilen haber aynen şöyle.

“Yerel seçimlerin gündemi haline gelen makam araçları birçok adayın azaltmayı vadettiği bir seçim sloganı haline dönüştü. Seçimden sonra “resmi araç kullanımını azaltmamız lazım” diyerek mazbatasını alan Çorum Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, makama oturduktan sonra ilk iş Mercedes Vito marka makam aracı aldırdı. Aracın ‘VIP’ yani “Çok Önemli Kişi” tasarımı için ihaleye çıkıldı. 10 Temmuz’da çıkılan ihaleyi kazanan şirket ile 22 Temmuz’da sözleşme imzalandı. “Mercedes Vito marka aracın, makam aracına dönüştürülmesi için gerekli malzemelerin montajlı mal” başlığıyla açılan ihaleye tek şirket katıldı. İhaleyi kazanan şirkete aracın VIP hale dönüştürülmesi için 75 bin TL ödenecek. ”denildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın