ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Öğrenciler ve mezunlar buluştu

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi’nde öğrenci-mezun buluşması gerçekleşti.

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi’nde mezun olup, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi gibi çeşitli bölümlerde yükseköğrenimine devam öğrenciler ile okulda eğitimine devam eden 12. Sınıf öğrencileri buluştu.

Öğrenci-mezun buluşmasında okulun öğrenci ve öğretmenleri mezun öğrencilerle; YKS Sınavı öncesinde yapılabilecek son hazırlıklar, sınavda başarılı olma stratejileri, meslek seçimi, mezun öğrencilerin devam ettikleri yükseköğretim bölümleri ve üniversiteler üzerine sohbet etti.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi gibi çeşitli bölümlerde yükseköğrenimine devam eden mezun öğrenciler; 12. sınıf öğrencilerine kendilerinin de üniversiteye giriş yolunda aynı aşamalardan geçtiklerini belirterek sınava sayılı günler kala, 12.sınıf öğrencilerinden çalışmalarını yoğunlaştırmalarını,  özgüven ve motivasyonlarını canlı tutmalarını ve meslek tercihi yaparken ilgi ve yeteneklerini göz önünde bulundurmalarını önerdi.

öğrenci-mezun buluşmasında Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi Müdürü Mustafa Yıldırım, etkinliği her yıl düzenlediklerini belirterek; “Öğrenci ve öğretmenlerin mezun öğrenciler ile buluşma etkinliğini her yıl düzenli olarak tekrar ediyoruz. Önümüzdeki yıl da aynı şekilde devam edecek olan buluşmaların sınava girecek öğrencilerin motivasyon düzeylerini artırdığını, mezun öğrenciler için de okulumuza aidiyet duygusunu perçinleyici bir faaliyet olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Cevap Bırakın