ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Oğuzlar Tarihinin İlk Kadın Belediye Meclis Üyesi

Çorum’un Oğuzlar ilçe tarihinde ilk defa bir kadın, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Belediye Meclis üyeliğine seçildi.

Oğuzlar ilçesinden Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan 24 yaşındaki Büşra Karanfil 31 Mart Belediye Meclisi seçimlerinde ilçe tarihinde ilk kadın Belediye Meclisi üyesi oldu.

31 Mart yerel seçimlerinde ilçesinden Cumhuriyet Halk Partisi Oğuzlar Belediye Meclisi 4. sıradan aday olan ve seçilen Büşra Karanfil mazbatasını alarak görevine başladı.

Karanfil “Biz asıl mazbatamızı halkımızdan aldık”

Seçmenlerine resmi sosyal medya üzerinden seslenen Büşra Karanfil; “ 31 Mart Belediye Meclisi seçimlerinde ilçe tarihinde ilk kadın Belediye Meclisi üyesi olan Büşra Karanfil; “Erkek egemen bir Meclis’te kadın olmak. 5 yıl önce başlamış ve bugün yerel hizmet aşamasına gelmiş siyasi hayatım ve direnişim başka bir geleceği hep birlikte mümkün kılana dek devam edecek. Biz asıl mazbatamızı halkımızdan aldık. Bugün itibarıyla mazbatamızı almış bulunmaktayız. Allah bizi utandırmasın. Bundan sonra en büyük uğraşımız Oğuzlar’a hizmet etmek olacak. Bizi bu konuma layık gören hiç kimse mahcup olmayacak. Görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız” Herşey Oğuzlar İçin” ifadelerine yer verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın