ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Okulum Temiz Belgesi” aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme” iş birliği protokolü kapsamında Osmancık 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Akşemseddin İlkokulu, Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi’ne  “Okulum Temiz Belgesi”  verildi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında pandemi döneminde tüm okullarda uygulanması koşulu ile TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından bir standart geliştirildi. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında eğitim kurumlarında hijyen standartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzuna göre belirlenen şartları yerine getiren okullara ‘Okulum Temiz’ belgesi veriliyor. Çorum’da “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan 43 okul daha eklendi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen törene Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve okul müdürleri katıldı. Sarı konuşmasında “Yapılan denetimlerde bugün 43 okulumuz Okulum Temiz Belgesi alarak,  toplamda 201 okulumuz belgelendirilmiş oldu. Böylelikle ilimizdeki okulların %50 ‘si belgelerini almış oldular. Belgelendirme süreci hızla devam etmekte olup, belgeli okul sayımız her geçen gün artacaktır. %100 oranına ulaşmak için tüm gayretimiz ile çalışıyoruz” dedi.

Törende sonunda Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Okulum Temiz Belgesini almaya hak kazanan okul müdürlerine belgelerinin takdiminden sonra, Covid-19 ile mücadelede bilinç yerleşmesinde öncülük ettikleri için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın