ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ölçü ve ölçü aleti kullanıcılarının dikkatine

Çorum Valiliği ölçü ve tartı aletleri için son günün 28.05.2019 olduğunu açıkladı.

Çorum Valiliği damgalı ölçü ve tartı aleti kullanıcılarını uyararak periyodik muayene müracaat süresinin 28 Mayıs’ta son bulacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada; “28/2/2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklenmiştir.

Bu muafiyet ile 01/12/2018 tarihinden önce damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi geçmiş olduğu için cezai duruma düşmüş ölçü aletlerinin kullanıcıları, 28/2/2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde 28.05.2019 tarihinde son bulması sebebiyle ölçü aleti türüne göre ilgili il müdürlüklerine, belediyelere ve yetkili muayene servislerine periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde, söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceklerdir.

İlgililere önemle duyurulur.

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce belgelendirilen Yetkili Muayene Servis bilgilerine http://corum.sanayi.gov.tr  internet adresi, tüm duyurular bölümünden ulaşılmakta.

Ülkemizde bulunan Yetkili Muayene Servis bilgilerinin tamamına  ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü  http://msgm.sanayi.gov.tr internet adresi Yasal Metroloji Bilgi Sistemi menüsünde ulaşılmaktadır.”denildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın