ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ölmeden önce mezar baş levhasını kendi tasarladı

Çorum’un Osmancık ilçesinde 97 yaşında  vefat eden eğitimci, yazar Salim Savcı, ölmeden önce kendi mezarı için baş levhası tasarladı. Doğum gününde son yolculuğuna uğurlanan Salim Savcı’nın tasarladığı levha bu gün mezarına dikildi.

Çorum’un Osmancık ilçesi Çampınar Köyünde dün vefat eden eğitimci yazar Salim Savcı için bu gün doğum günü olan 1 Haziran’da cenaze töreni düzenlendi.  Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle vefat eden, Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Üyesi ve onursal başkanı emekli fizik-kimya öğretmeni Salim Savcı’nın cenaze törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Tufan Köse, İlçe Kaymakamı Hakan Alkan, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Emniyet Müdürü Burak Gülcan, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan yardımcısı Hüseyin Cebeci, Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sadık Eker, İYİ Parti ilçe başkanı Mustafa Boyacı, Belediye Başkan Adayı Özhan Arslan, Savcı ailesi, köy halkı, öğrencileri ve daire müdürleri katıldı.

Cenaze namazı öncesinde, imam cemaate, sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıda bulunurken, korona virüs tedbirleri kapsamında Salim Savcı için köy camiinde sınırlı sayıda cemaatle cenaze namazı kılındı. 1 Haziran 1926 doğumlu olan Salim Savcı’nın naaşı daha sonra köy mezarlığında toprağa verildi.

Ölmeden önce mezar baş levhasını kendi tasarladı

97 yaşında yaşamını yitiren Salim Savcı’nın ölmeden önce kendi mezar baş levhasını tasarladığı öğrenildi. Tasarlanan baş levhası köy halkı tarafından hazırlanarak Salim Savcı’nın mezarının iki başına dikildi.

Ömrünü gençlerinin eğitim ve öğretimine adayan Salim Savcı’nın kendi tasarladığı mezar baş levhalarının anlamı ise duygulandırdı. Mezar baş levhalarının birisinin üniversite öğrencilerinin kep ’ini simgelediği, adının yazıldığı levhanın ise eğitimcileri ve peşinden gelecek olan yeni nesil gençleri simgelediği öğrenildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın