ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ömer Derindere Fen Lisesi’nden YKS’de Büyük Başarı

Ömer Derindere Fen Lisesi 2.4 milyon öğrencinin  girdiği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında ilk 50 bine 12 öğrenci yerleştirerek ilçe adına önemli bir başarıya imza attı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Açıklanan YKS sonuçlarına göre Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi bu yıl mezun ettiği öğrencilerden Akif Karakurt  sınava giren 2,4 milyon öğrenci arasından  4105. olarak ilk 5 bine girmeyi başardı.

Yine bu yıl mezun ettiği öğrencilerinden; Reyyan Özturgut SAY 19.279, Hacer Tohumcu EA 16.902, Bengisu Kula EA 21.429 sırada yer aldılar. Mezun ettiği 53 öğrenciden, ilk  5 bine 1,  20 bine 3, 50 bine 12 öğrenci yerleştirmeyi başardı.

Bu başarının başkahramanları olan öğrencileri tebrik eden ve hediyesini veren Ömer Derindere Fen Lisesi Okul Müdürü Mustafa Yıldırım, ‘’Bu sıralamalara baktığımızda öğrencilerimizin  tercih etmeleri durumunda 2 öğrencimiz  Tıp Fakültesi, 2 öğrencimiz Diş Hekimliği, 2 öğrencimiz Hukuk Fakültesi ve 10’un üzerinde öğrencimiz de mühendislik fakültesi ve hemşirelik bölümlerine girebilecekleri puanları almayı başardılar.

Ömer Derindere Fen Lisesi olarak bundan sonraki süreçte de öğrencilerimize 9. Sınıftan itibaren üniversiteye yönelik çalışmalarımıza ve her yıl başarımızı katlayarak artırmaya devam edeceğiz.” dedi. Yıldırım, bu başarının mimarı başta öğretmenler olmak üzere ailelerini, idarecileri ve tüm okul çalışanlarını tebrik ederek, gayret ve başarılarının devamını diledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın