ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Onlar hazır ya siz hazır mısınız?

Osmancık’ta öğrencilere yönelik deprem tatbikatı yapıldı.

Osmancık’ta öğrencilere depremden korunma, tahliye ve müdahale konularında gerekli donanıma sahip olması için tatbikat gerçekleştirildi.

Osmancık Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okulu’nda “Afete Hazırlık Kulübü” tarafından deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği ders saatinde alarm zilinin çalması ile sınıflardan belli bir düzen içinde hızlı bir şekilde öğrenciler tahliye edildi.

Yapılan deprem tatbikatı kapsamında okul ve pansiyonda afet ve acil durum risklerini azaltmak, yeni riskleri önlemek, güvenli ortamları sağlamak ve öğrenci ve çalışan personelin belirlenen toplanma alanında bir araya gelmeleri sağlandı.

Afet Hazırlık Kulübü danışman öğretmenleri Erdal Şanver ve Aylin Gürsoy gözetimde yapılan tatbikatta, öğrencilerin, mümkün olan en kısa sürede binaları boşaltmaları ve toplanma alanında olunmaları sağlandı.

Onlar hazır ya siz hazır mısınız?

Geçtiğimiz günlerde Osmancık Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okulu’nda “Afete Hazırlık Kulübü” tarafından yapılan deprem tatbikatı Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın tehdidinde olan Osmancık’ta “Olası bir depremde nerede toplanacağız?” sorusunu da gündeme getirdi.

Osmancık-Kargı ilçeleri arasından geçen ve beş milyon yıldan beri aktif olan Kuzey Anadolu Fay Hattı Türkiye’nin en önemli fay hattı olduğuna göre olası bir kriz anında “Osmancık’ta olası bir depremde toplanma alanları belli mi, ilçe halkı bu yerleri biliyor mu? sorularına cevap bulmak adına araştırma yaptık.

www.osmancik.com.tr olarak yaptığımız araştırma sonucunda Osmancık’ta bilinen toplanma yerlerinin, Yeni Mahallede,  Eski Hükümet Binasının Bahçesi ve Adliye Yanı Pazar Alanı, Esentepe Mahallesinde Çiğdem Sokaktaki Park Alanı ve Yaşar Okuyan Caddesinde Bulunan Şehit Soner Özdemir Parkı, Koyunbaba Mahallesinde, Meliha Fırat Göbel Ortaokulu Bahçesi ve Mezarlık Pazaryeri, Gemici Mahallesinde Tabiat Parkı, Güney Mahallesinde ise İnönü İlkokulunun Bahçesi olduğu öğrenildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın