ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ortaköy Belediyesi’nden Osmancık’ın köyüne park jesti

Ortaköy Belediyesi, Osmancık’a bağlı Danişment köyünde yaşayan çocukların yüzünü oyun parkı ile güldürdü.

Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, Osmancık’a bağlı Danişment Köyü’ndeki çocuklara oyun park gurubu gönderdi. Park gurubunu teslim alan köy muhtarlığı başkan İşbir’in jestine jestle karşılık vererek kurdukları oyun parkına ‘ Taner İsbir, başkanın hediyesidir ’yazılı levha astı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan başkan İsbir; “Daha evvel Danişment köyü muhtarımız cami ve okulların önüne otobüs durağı istemişti ve göndermiştik.  Geçenlerde de çocuklarımızın doğru dürüst bir çocuk oyun gurubumuz yok diye tekrar rica etti.  Teklifini yerinde gördük ve park gurubu gönderdik. Muhtarımız da park gurubumuzun başına ismimizi yazdırarak bize teşekkür yazısı yazdı” dedi.

Köy muhtarı Sadık Bayrak; “Ortaköy’den sesimize kulak veren başkanımıza teşekkür ederiz”

Osmancık, Danişment köyü muhtarı Sadık Bayrak, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’e teşekkür ederek; “Karşılaştığımız bir toplantıda aramızdaki samimiyete dayanarak, Ortaköy belediye başkanımız Taner İsbir’den yağmurlu havada okula gitmek için servis bekleyen öğrencilerimiz için üstü kapalı bir durak talebinde bulunmuştum. Sağolsun başkanımız bu isteğimi geri çevirmedi,  kısa sürede durağı gönderdi.

Belli bir zaman sonra, nüfusu kalabalık olan köyümüzde çocuklarımızın sayısı da oldukça fazla ve bu çocuklarımızın oyun alanları kısıtlı olduğu için rahat oynayamıyorlardı. Taner İsbir başkanımıza çocuk oyun grubu içinde desteği verebilir misiniz diye sorduğumuzda, sözümüzü ikilemeden çocuk oyun grubunu da gönderdi. Bizde teşekkür mahiyetinde başkanımızın gönderdiklerinin üzerine Taner İsbir’in hediyesi olduğunu belirten yazı yazdık. Ortaköy’den sesimize kulak veren Taner İsbir başkanımıza ve bu gereçlerin köyümüze sağlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın