ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Belediye Hizmet Binası Yıkılıyor, Yerine…

Osmancık Belediye hizmet binasının yıkılacağı yerine meydan ve park yapılacağı öğrenildi.

Osmancık Belediyesi MHP Gurubu adına Gurup Başkanı Fatih Ergün, 15 Temmuz 2019 Salı günü basın toplantısı düzenledi. Toplantının ana konusu OSB ve EDS olurken, Ergün, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Sohbet şeklinde devam eden toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Ergün belediyenin hizmet binasının, kültür merkezi de dahil, yakın zamanda yıkılarak yerine Kent Meydanı yapılacağını söyledi.

Kent Meydanı projesinin çalışma sürecinin başladığını belirten Fatih Ergün Osmancık’tan başkan dertleri olmadığını belirterek; “İyi bir belediyecilik adına yılbaşına kadar Kent Park’ın oraya belediyemizi taşıyıp, şuan bulunduğumuz belediye hizmet binasının kapladığı alana, kültür merkezide dahil yıkıp buraya büyük bir Kent Meydanı yapmak istiyoruz. Bu süreç başladı ve bu büyük bir hizmettir.

Daha önce ırmak düzenlemesinde bir çatı yıkma operasyonunda bazı esnaf arkadaşlarımızda yaşadık mukavemet göstermesini. Kendi mülkiyetimiz olan belediyeyi yıkarken de inşallah birkaç kiracı mukavemet göstermez ve bu süreç uzamaz.  Önümüzdeki yıl zira burada çok güzel bir meydanda Osmancık halkı, güzel fotoğraflık, bir durumla karşı karşıya kalacak.

Herkesin bizi çok iyi anlaması lazım, biz karar verdiğimiz zaman süreçleri çok hızlı ilerletmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Yeşili şehrin dışında değil şehrin içinde hayal ettiklerini belirten Ergün “Her insanın şehrin dışına gidecek imkanı olmayabilir. Yeşili insanların ayağına getirmek gerektiğine inanıyorum.” diyerek yıkım tarihini ve yapılacak diğer önemli projeleri yakın zamanda Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ün açıklayacağını söyledi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın