ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Belediyesi’nden Ahmet’e Akülü Araç

Osmancık bağlı Kumbaba köyünde kolsuz ve ayaksız olarak dünyaya gelen Ahmet Aktaş yeni akülü aracına kavuştu. Ahmet’e yeni akülü aracını Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör teslim etti.

Osmancık bağlı Kumbaba köyünde kolsuz ve ayaksız olarak dünyaya gelen ve uzun süredir akülü aracı olmadığı için evden çıkamayan 24 yaşındaki Ahmet Aktaş yeni akülü aracına kavuştu. Ahmet’in durumunu öğrenen Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör genç adaşına akülü aracını teslim etti.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, çocukluğundan beri tanıdıkları Ahmet Aktaş’ın her zaman yanında olacaklarını belirterek“ Ahmet kardeşimizin akülü aracı olmadığı için uzun süredir evden çıkamadığını öğrendik. Çocukluğundan beri tanıyoruz ve çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. Çok sosyal bir yapısı var. Evde oturmak Ahmet’e göre değil. Dışarıya çıkmayı, dolaşmayı hatta diğer gençlerle aktivitelerde bulunmayı seviyor. İnşallah bundan böyle yeni aracıyla dışarıda daha çok vakit geçirecek. Biz de her zaman Ahmet kardeşimizin yanındayız. ”dedi.

İlk Akülü Aracına 15 Yaşında Kavuştu

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim,  doğuştan elleri ve ayakları olmayan Ahmet Aktaş için 1998 yılında medyanın gücünü kullanarak milyonlara ulaşmıştı.

Çevrim, sanatçı dostları İbrahim Sadri, Sezer Bağcan ve Mahalli Sanatçı Gencay’ın yorumlarının yer aldığı “Haydi Ver Elini” adlı bir kaset hazırlayarak, geliri Osmancık Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 20 Eylül 1998 tarihli izni ile Ahmet’in tedavisi için bağışlanmıştı. Raks’ın ücretsiz basım ve dağıtımını üstlendiği kaset yok satmaya başlayınca Ahmet birden ülke gündemine oturmuştu.

Ulusal gazeteler ve televizyonların ilgisini çeken Ahmet’e yardım yapılabilmesi için Osmancık Kaymakamlığı bir hesap açtırmış, kasetin geliri de bu hesaba yatırılarak Ahmet’e bir ev alınmıştı.

Çapa Tıp Fakültesi’ne götürülen Ahmet’in sağlıklı bir şekilde ellerine ve ayaklarına kavuşması ve doktorlar her yıl yapılacak düzenli tedavi ile kemik eklenerek Ahmet’in ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde tedavi yapılmasının mümkün olamamasından dolayı da 2010 yılında dünyaca ünlü seramik sanatçısı Ümran Baradan, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan aracılığıyla Almanya’da özel dizayn edilen akülü tekerlekli sandalye sipariş ederek aracı Alsancak’taki evinde Ahmet’e teslim etmişti.

Bir süre bu aracı kullanan Ahmet’e ise bu gün yardım elini Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör uzatarak yeni akülü aracını teslim etti.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim,sanatçı dostları İbrahim Sadri, Sezer Bağcan ve Mahalli Sanatçı Gencay’ın yorumlarının yer aldığı “Haydi Ver Elini” adlı bir kaset hazırlayarak, geliri Osmancık Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 20 Eylül 1998 tarihli izni ile Ahmet’in tedavisi için bağışlanmıştı.

Osmancık bağlı Kumbaba köyünde kolsuz ve ayaksız olarak dünyaya gelen Ahmet Aktaş yeni akülü aracına kavuştu. Ahmet’e yeni akülü aracını Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör teslim etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın