ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Belediyesi’nden “Hoş Geldin Bebek” Paketi

Osmancık’ta bebek sahibi olan ailelere yönelik “Hoş Geldin Bebek” projesi başlatan Osmancık Belediyesi, ailelere bazı ihtiyaçlarının karşılandığı bir set hediye edecek. 

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör seçim beyannamesinde yer alan vaatlerini yerine tek tek yerine getirmeye başladı. Seçim beyannamesinde yer alan “Hoş Geldin Bebek” uygulaması ve cenaze hizmetlerinin belediye tarafından yapılması Meclisin Temmuz ayı toplantısında görüşüldü ve karara bağlandı.

Yapılan toplantıda maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yeni doğan çocuğunu nüfusa  kayıt ettirdikten sonra, 30 gün içerisinde belediyeye başvurması veya Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce  her ayın sonunda İlçe Nüfus Müdürlüğünden  istenecek bilgiler kapsamında, içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyaç duyacağı giyim, bakım ve temizlik maddelerinin yer aldığı bebek çantası hediye edilecek.

Hoş geldin Bebek paketinin içinde1 adet battaniye, 1 paket yeni doğan bezi, 1 paket çocuk bakım örtüsü, 1 adet şampuan, 1 adet bebek bakım yağı, 1 adet pudra, 1 adet tırnak makası, 1 adet ateş ölçer şeklinde benzer ürünler var.

Bu konuda Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bütçesinden gerekli ödeneği ayırarak, 2019 yılı Ağustos ayından itibaren uygulamaya başlayacak.

Yine Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında Yapılan görüşmeler sonucunda, Zabıta Müdürlüğünün 14.05.2019 tarih E.161 sayılı yazıları ve 25.06.2019 tarih 2019/3 nolu Kültür ve Sosyal  İşler Komisyonu raporu okundu. İlçedeki cenaze hizmetlerinin belediye tarafından yapılması veya yaptırılması konusunda detaylı bir çalışma gerektiği anlaşıldığından, Çevre İl ve İlçe belediyelerinde de araştırma yapılarak  ayrıntılı şekilde rapor hazırlanması amacıyla konunun tekrar Kültür ve Sosyal İşler Komisyonuna gönderilmesine karar verildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın