ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık er meydanı Kırkpınar’ı aratmayacak

Osmancık Pırlanta Pirinç Festivalinde Ali Gürbüz ve Recep Kara, başta olmak üzere 32 ünlü başpehlivan er meydanında güreş tutacak.

5 yıl aradan sonra 29 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Geleneksel Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali hazırlıkları devam ediyor. Festival kapsamında Kırkpınar’ı aratmayacak yağlı pehlivan güreşleri müsabakalarında 32 başpehlivan Osmancık’ta güreş tutacak.  Müsabakalar öncesi Çorumlu başpehlivanlar Ahmet Selbest, Yasin Bolat ve Ömer Faruk Kalender, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ü makamında ziyaret etti.

Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Gelgör;  “Başpehlivanlarımız Ahmet Selbest, Yasin Bolat ve Ömer Faruk Kalender’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. Festivalde Osmancık tarihinin en büyük yağlı güreşlerini düzenleyeceğiz. Başpehlivanlar Osmancık er meydanında buluşacak.” İfadelerini kullandı.

Başkan Gelgör daha sonra, Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali komitesi ile birlikte etkinliklerin yapılacağı at yarışları alanında incelemelerde bulundu. Festivalin huzur ortamında geçmesi için her türlü tedbirin alındığını belirten başkan Gelgör, Osmancık Pırlanta Pirinç Festivalinde Ali Gürbüz ve Recep Kara, başta olmak üzere 32 ünlü başpehlivan er meydanında güreş tutacağını belirtti.

Gelgör; “ Kırkpınar başpehlivanları Ali Gürbüz ve Recep Kara ile birlikte 32 başpehlivan Pirinç Festivalinde Osmancık Er Meydanında olacak. Güreşlerimiz Kırkpınar’ı aratmayacak inşallah. Bütün güreş severleri 5 Ekim’de Osmancık’a bekliyoruz. ”dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın