ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Geçişi Islahında Çalışmalar Devam Ediyor

Osmancık Geçişi projesinde % 82 fiziki gerçekleşme sağlandığı bildirildi.
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Osmancık Geçişi projesinde % 82 fiziki gerçekleşme sağlandığı bildirildi.


Yapılan açıklamada; “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.


Çorum Obruk Barajı Mansap Düzenlemesi ve Kızılırmak Osmancık Geçişi Çalışmaları Devam Ediyor…
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Çorum iline yaptığı yatırımlarla bereketli topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Çorum ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.


Çorum Obruk Barajı Mansap Düzenlemesi ve Osmancık Geçişi projesinde % 82 fiziki gerçekleşme sağlandı. İnşaatın tamamlanmasıyla birlikte Çorum Osmancık ilçe merkezi ve tarım arazileri olası taşkın zararlarına karşı korunacak.
Çorum Obruk Barajı Mansap Düzenlemesi ve Kızılırmak Osmancık Geçişi
Çorum -Obruk Barajı Mansap Düzenlemesi ve Kızılırmak Osmancık Geçişi (Km:3+000-8+000 Arası) Yapım İşi” kapsamında; Çorum Osmancık İlçe Merkezine 4800 metre çift taraflı Q100 çapında Deep Soil Mix ( derin zemin karıştırma) kazıkları ve ön cephe kaplaması ve 1 adet çelik yaya köprüsü yapılacaktır.
Bu kapsamda yapılan işler:
Akışa göre sağ sahilde 4400 metre, sol sahilde 2900 metre ve Koyunbaba köprü yaklaşımlarında 400 metre olmak üzere toplam 7700 metre soil mix imalatı yapılmıştır. Sağ sahilde 200 metre, sol sahilde 1700 metre soil mix imalatı kalmıştır.
Korkulukların tamamı şantiye sahasına indirilmiş olup, yaklaşık %60’lık kısmının montajı yapılmıştır.
Çelik yaya köprü imalatı tamamlanmıştır.
Proje kapsamındaki yollar %90 oranında tamamlanmıştır.
Toplamda 13 adet olan kutu menfezlerin 8 tanesi tamamlanmıştır. (1*1)
Toplamda 4 adet olan menfezlerden 3 tanesi tamamlanmıştır. (11*10*” denildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın