ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Güreş Tarihinde Bir İlk

Osmancıklı şampiyon güreşçiler Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılacaklar. Güreşlerde Osmancık tarihinde bir ilk de gerçekleşecek.

Bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü, başladı.  Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde, güreş ağası seçimi, çeşitli boylardaki müsabakalar ve Türkiye’nin başpehlivanının olacak. Müsabakalara Osmancık’tan da şampiyon güreşçiler katılacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü güreş antrenörlerinden Abdullah Çakırer yönetiminde çalışmalarına devam eden genç güreşçiler Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne katılmak üzere bu gün yola çıktılar. Serbest Stil Türkiye Şampiyonu Efe Anıl Al, Okullar Arası Türkiye Şampiyonu Mercan Damatoğlu, Türkiye Üçüncüleri Furkan Damatoğlu, Recep Bekkaya ve Serkan Sever 5 Temmuz Cuma günü yapılacak olan müsabakalarda minderdeki becerilerini çayırda da sergileyecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü güreş antrenörlerinden Abdullah Çakırer ve şampiyon güreşçiler 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayan ve bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi haber merkezimize bilgi verdi.  Antrenör Çakırer, güreşlerde Osmancık tarihinde bir ilkin gerçekleşeceğini belirtti.

Çakırer, 5 Temmuz’da başlayacak güreş müsabakalarında Serbest Stil Türkiye Şampiyonu Efe Anıl Al’ın Büyük Orta Boy’da güreşeceğini belirtti. Osmancık güreş tarihinde bil ilk olacağını belirten Çakırer; “Güreşçilerimizle birlikte Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlandık. Bu gün güreşçilerimiz müsabakalara katılmak üzere Edirne’ye doğru yola çıkacaklar. Her biri kendi boyunda önemli dereceler elde etmiş başarılı güreşçiler. Onlarla gurur duyuyorum.

Müsabakalarda Türkiye Şampiyonumuz Efe Anıl Al’da Büyük Orta Boy’da ter dökecek. Bu Osmancık tarihinde bir ilk olacak.  Efe Anıl Al  110 kiloda derece yaparsa önümüzdeki yıllarda Başpehlivanlık için müsabakalara katılabilir. Bu potansiyel kendisinde fazlasıyla var. “dedi.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreşçilerine başarılar dileyen Çakırer yaz spor okullarının 1 Temmuz itibariyle başladığını 7 yaş ila 16 yaş arası öğrencilerin güreş branşında kayıtlarının da devam ettiğini belirtti.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın