ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Kent Konseyi Meclis Başkanlarını Seçecek

Osmancık Belediyesi Kent Konseyi, Kadın ve Gençlik Meclisi başkanlarını seçecek.

Osmancık Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi 27 Haziran 2019 Perşembe günü akşamı yapıldı. Önceki başkan Murat Gökgöz’ün aday olmadığı ve tek adayla gidilen seçimde Ayhan Yılmaz Eravcı konsey başkanlığına seçildi.

Kent Konseyi başkanlığına seçilen Ayhan Yılmaz Eravcı ve yürütme kurulu üyeleri, kongrenin hemen ardından kolları sıvayarak çalışmalarına başladı. Eravcı ve yürütme kurulu üyeleri ilk olarak Kadın ve Gençlik Meclisi başkanlığı oluşturulması kararı verdi. Bu kapsamda Kadın ve Gençlik Meclisi’ne aday olmak isteyenlere çağrıda bulunan Kent Konseyi Başkanı Ayhan Yılmaz Eravcı başvuruların belediye binasında yer alan Hilal Masa’da ( Eski adıyla Beyaz Masa)  yapılacağını belirtti.

Eravacı, Kadın ve Gençlik Meclisi Başkanlığı için başvuruların 12 Temmuz 2019 Cuma günü mesai bitiminde kadar Hilal Masa’da Mithat Kabaca tarafından alındığını belirtti. Kadın Meclisi Başkanlığı için alt yaş sınırının 18 yaş olduğunu belirten konsey başkanı Eravcı, gençlik Meclisi Başkanlığına ise 18 yaş ila 30 yaş arasındaki herkesin başvuruda bulunabileceğini belirtti.

Başvurular sonrası 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü 11.00 ila 14.00 saatleri arasında başkanlık ve üye seçiminin yapılacağını belirten Eravcı, “Osmancık’ta yaşayan kadınlarımızın ve gençlerimizin, toplumsal yaşamın, üretim, iş, siyaset, kültür, sanat gibi birçok alanda söz sahibi olması ilçe, kadın ve genç sorunları, sorumlulukları konusunda bilinçlenmesi, politikalar oluşturması, kentsel yaşama katılma ve kente ait olma duygularının geliştirilmesi bakımından Kadın ve Gençlik Meclisimiz için başkanlık seçimine gideceğiz.

Başvuruda bulunmak isteyenler dilekçelerini Osmancık Belediyesi binasında yer alan Hilal Masa’ya bırakabilirler. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın