ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Kent Konseyi Meclis Başkanlarının seçimi bu gün

Osmancık Belediyesi Kent Konseyi, Kadın ve Gençlik Meclisi başkanlarının seçimi bu gün yapılacak.

Osmancık Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi 27 Haziran 2019 Perşembe günü akşamı yapıldı. Kent Konseyi başkanlığına seçilen Ayhan Yılmaz Eravcı ve yürütme kurulu üyeleri, kongrenin hemen ardından Kadın ve Gençlik Meclisi Başkanlarını belirlemek üzere çalışmalarını başlattı. 12 Temmuz 2019 Cuma günü, düne kadar başkan adaylarının ve yeni üyelerin başvuruları alındı.

Başvurular belediye binasında yer alan Hilal Masa’da ( Eski adıyla Beyaz Masa)  alınırken başkan adaylığı için her iki Meclise’de bir, üyelikler içinse toplamda 29 başvuru oldu.

Dün mesai bitimine kadar Hilal Masa’da Mithat Kabaca tarafından alınan üyelik ve başkan adaylığı başvurularında Kadın Meclisi Başkanlığı için alt yaş sınırının 18, Gençlik Meclisi Başkanlığı içinse 18 yaş ila 30 yaş aralığının dikkate alınıldığı öğrenildi.

Başvurular sonrası bu gün 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü Belediye Kültür Merkezi’nde saat 11.00 ila 14.00 saatleri arasında başkanlık ve üye seçimi yapılacak. Başkanlık seçimi için Kadın Meclisi’ne Selma Çetindere’nin Gençlik Meclisi’ne ise Sadık Keskin’in aday olduğu öğrenilirken her iki meclise tek adayın başvurması nedeniyle seçim açık oylamayla gerçekleşecek.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın