ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Kulübü Kargı Panayırını Uçurdu

Asırlık Kargı Panayırı bu gün yapılan etkinlikler ile son buldu. Panayırı uçuran etkinliği ise Osmancık Uçuş Kulübü yaptı.

Asırlık Kargı Panayırı 28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Bu gün son bulan panayırın en çok ilgi gören etkinliklerinden biriside Osmancık Uçuş Kulübü’nün organizasyonuydu. Uçuş Kulübü üyeleri panayıra gelenleri bin 700 metre irtifadan uçurarak ayaklarını yerden kesti.

Kargı Panayırına katılan 2 si bayan olmak üzere 5 kişiye uçuş heyecanı yaşattıklarını belirten kulüp başkanı Ali Karınlıoğlu, bu deneyimi herkesin yaşaması gerektiğin belirtti.  Karınlıoğlu Osmancık başta olmak üzere bölgenin uçuş ve iniş alanı bakımından uygun alanlara sahip olduğunu belirterek yamaç paraşütü cennetlerinden biri olmaya aday olduğunu söyledi.

Osmancık’ın ve bölgenin Fethiye ile eş değer özelliklere sahip olduğunu belirten Karınlıoğlu; “Osmancık Zeytin Maksutlu barajı sıv eğitim dediğimiz eğitimlerimizi yaptığımız yer. Sıv eğitim için tüm paraşütçüler mecburen Fethiye’ye gidiyor ve çok yoğun oluyor. Maksutlu baraj üzeri Fethiye ile eşdeğer bir yer. Karadeniz ve bölgemizdeki tüm eğitimleri buraya çekme şansımız var” şeklinde konuşarak yamaç paraşütü sporcularının en çok tercih ettiği hava sporları merkezi olmaya aday olduğunu sözlerine ekledi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın