ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

 OSMANCIK KYK’DAN DUYARLI DAVRANIŞ

Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Osmancık öğrenci yurdu müdürlüğü personeli ve öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek vererek Mehmetçiğin yanında olduklarını gösterdiler.

   Osmancık öğrenci yurdu müdürlüğü personeli ile bir grup öğrenci sosyal sorumluluk projesi adı altında yaptıkları etkinlikte ilk olarak tüm şehitler için Kuranı Kerim hatmi yaptılar. Öğrenciler ve yurt personeli Osmancık öğrenci yurdu müdürü Şevket Anar ile birlikte ilk olarak İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette öğrenci yurdu müdürü Şevket Anar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Sosyal sorumluluk projesi adı altında yaptığımız ziyaretler kapsamında ilk olarak çok zor bir süreçten geçtiğimizi belirtmek istiyorum. Sınırımızda oluşturulmaya çalışan teröre karşı millet olarak duruşumuzu göstermek adına ordumuz ve güvenlik güçlerimizin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına destek olmak öğrencilerimiz ve gençlerimizin de bu milletin bir ferdi olması vesilesi ile milli ve manevi duygularımızı daha da öne çıkararak bir farkındalık oluşturup kahraman Mehmetçiğimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.  Bu vesile ile böyle bir etkinlik yapacağımızı söylediğimizde fedakarlık yaparak hiç üşenmeden ellerine Türk Bayraklarını alarak bizimle birlikte ziyaretlere katılan öğrencilerimize ve tüm personel arkadaşlara teşekkür ediyor bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devletimizin ve Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum”

   İlçe Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen, böyle nazik ve duyarlı bir davranış örneği gösteren yurt müdürlüğü personeli ve öğrencilere teşekkür etti.

   Ziyaretler kapsamında ilçe Jandarma Komutanlığı da ziyaret edildi. İlçe Jandarma Komutanı ilçe dışında görevde olduğu için Jandarma kıdemli Başçavuş Tevfik Kara gelen heyeti kabul ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yurt müdürü Şevket Anar ülkenin zor bir süreçten geçtiğinin altını çizerek devletin ve Mehmetçiğin yanında olduklarını belirtip Jandarma Komutanlığının çalışmalarında başarılar diledi.

   Son ziyaret ise Askerlik Şubesine yapıldı. Askerlik Şubesi Başkanı Personel Astsubay Üstçavuş Abdullah Sözen yurt personeli ve öğrencileri kabulünde yapılan örnek ve duyarlı davranışları için herkese teşekkür etti.

   Ziyaretlerde tüm şehitler için okunan hatimlerin duası yapılarak, yurt müdürlüğü tarafından yaptırılan Bayrak Şiiri tablosu Şevket Anar tarafından Emniyet Müdürü, Jandarma komutanı ve askerlik şubesi başkanına hediye edildi. Öğrencilerde güvenlik güçlerine tatlı ikramında bulundular.

     Gerçekleştirilen ziyaretler sonunda Yurt bahçesinde dev Türk Bayrağı açan öğrenciler ellerinde Her Şey Vatan İçin yazısı ile fotoğraf çektirdiler.     

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın