ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Osmancık MEM muhasebede neler oluyor?”

Osmancık Eğitim ve Bilim Emekçileri (Eğitim-Sen) İlçe Temsilcisi İbrahim Düşünceli, kadrolu öğretmen ek ders ücretlerinin ödenmediğini ileri sürerek; “Osmancık MEM Muhasebede neler oluyor? diye sordu.

Düşünceli, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Osmancık MEM muhasebede neler oluyor? İlçemizde öğretmenler her ayın 1-10 u arası ek ders ücretlerini alır. Ama ülke genelinde bu ayın 5’ini pek geçmez.  Ne yazık ki ilçemizde her ay sıkıntılar yaşanmaktadır. Ayın 10’unu bulduğu da olmuştur.

Her yılsonunda, yani Aralık ayında mali yıl kapandığı için o ayın ek ders ücretleri Aralık ayının son haftası içinde ödenir.  İlçemiz de sözleşmeli öğretmenlerin ücretleri Aralık 28’de ödendiği halde kadrolu öğretmenlerin ücretleri halen ödenmemiştir. (03/01/2022) Okulumuz memuru arkadaşın 31 Aralık günü MEM muhasebesini aradığında “para bankaya gitti ama sistemde hata olduğu için öğretmen listesini gönderemedik. Akşama yetiştirmeye çalışıyoruz” denmiştir. Aynı gün ben aradığımda başka bir mutemet” Hocam okullardan listeler geç geldi. Yapmadık. Ayın 27’sinde sistem otomatik kapandı “denmiştir.

Soruyorum:

27 Aralık’ta otomatik kapanan sistemden liste göndermek için 31 Aralık günü neden uğraşılır?

Bugün sistem halen mi kapalı?  27’sinde otomatik kapanan sistem 3 Ocak’ta neden otomatik açılmaz?

Para bankada ve listenin gelmesini bekliyor. Liste gittiği zaman hesaplara geçiyor.

Bu konuda ilçemiz öğretmenlerinin aydınlatılmasını talep ediyoruz?

Kamuoyuna Saygı İle

İbrahim Düşünceli

Osmancık Eğitim Ve Bilim Emekçileri (Eğitim -Sen) İlçe Temsilcisi” ifadelerine yer verdi.

Cevap Bırakın