ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık Pirinç Kolonyası Üretildi…

Osmancık Pirinç Kolonyası olarak üretilen kolonyalar piyasada satılmayacak.

    Osmancık Belediyesi tarafından Yaptırılan Pirinç kolonyası özel olarak hazırlanarak sadece belediye ye gelen konuklara hediye verilecek. Osmancık Belediyesi, Çorum’da üretim yapan ‘’GOLONYA’’ markası ile piyasada yer alan Sevil kozmetik ‘e özel olarak üretim yapılarak piyasa çıkan ‘’Pirinç Kolonyası’’ nın formülünü Osmancık Belediyesin de bulunduğu açıklandı.

      Hediyelik olarak Belediyece üretilmiş olan ‘’Pirinç Kolonyası’’ 80 derece etkili hoş kokulu olan kolonyanın ambalajında ki öykü;

     ‘’Hikayemiz, Osmancık Pirincinden esinlenerek çeltik üreticilerinin pirinç yetiştirmek için yaptığı zahmetli çalışmaları bir nebze olsun sizlere hissettirebilmek düşüncesi ile başlamıştır.

     Suda yetişen tek tahıl ürünü olarak bilinen pirincin yolculuğu da böylelikle başlıyor. Başak olgunluğu yaklaşık 5 ayda tamamlanan çeltik yetişirken sürekli tarlalar su altında bırakılıyor. Belirli olgunluğa erişen çeltikler daha sonra biçerdöverlerle hasat edilerek kurutuluyor.

     Bu yolla pirinç kolonyasını kokladığınızda neşe ve mutluluk yayan çeltik tarlalarının capcanlı kokusuyla karşılaşacaksınız. Kokunun kalbinde yatan suyun, çeltik tohumları ve beyaz çiçeklerle harmanlanması Pirinç Kolonyası’nı  daha da çekici kılar.

     Nesilden nesil’e geçen pirinç üreticiliği, Pirinç Kolonyası’yla birlikte hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşacak bir hikayenin kahramanı olur.’’

    Daha önce de girişimci bir ruha sahip olan rahmetli FİGEN ORHAN hanım ‘’Pirinç Sabunu’’ ve ‘’Kapari Sabunu’’ üreterek bu konuda öncülük yapmıştı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın