ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık projeleri ile turizme göz kırpıyor! Bu projeye göz atın…

Osmancık Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan projelerden bir tanesi daha gün yüzüne çıktı. Tarihi ve doğal güzellikler ve gün yüzüne çıkan projelerle Osmancık turizme göz kırpıyor.

Kızılırmak Kıyısı çevre düzenlemesi çalışmaları yeni köprüden sonraki bölümde devam ediyor. Belediye arkasındaki aynı konsept ve tasarım buraya da uygulanarak bütünlük sağlanması hedeflenirken ilçenin çehresini güzelleştirecek bir proje daha gün yüzüne çıktı.

Belediye Hizmet binası yanında bulunan Maarif Kıraathanesinin bulunduğu alanda Aile Çay Bahçesi olacak bir proje hazırlandı.

Projenin taslağı basınla paylaşılırken, projede bay, bayan tuvaleti, engelli tuvaleti, bebek bakım odası, çay ocağı ve çay evi yer alıyor. Peyzaj alanlarında yeşillendirme, ağaçlandırma, çiçeklendirme göze hitap ediyor.

Kıyı boyunca yapılan çevre düzenlemesi çalışmaları ve hayata geçirilmesi planlanan bu proje ile ilçenin çehresi güzelleşeceği gibi, Kızılırmak kenarı vatandaşların yürüyüş yaptığı, güzel vakit geçirdiği sosyal bir alan olacak.

IRMAK KENARINDAKİ İŞLETMELER DEĞİŞİME AYAK UYDURUYOR

Kızılırmak Kıyısı çevre düzenlemesi çalışmalarına esnafta ayak uyduruyor. Mevcut işletmeler değişime ayak uydurmaya başlarken, yeni açılan işletmelerde göz dolduruyor.

Yeni açılan işletmeler arasında ulusal bir marka olan Irmak ve Koyunbaba Köprüsü manzaralı Kahveland şubesini açarak hizmet vermeye başladı. Kurumsal kimlik ve iç mekan konseptine göre dekore edilen Kahveland’ın açılış töreninin ise Kurban Bayramı’nın ikinci günü yapılacağı öğrenildi.

EGE SAHİLLERİNDEKİ CAFELERİ ARATMAYAN BİR MEKAN

Kızılırmak Kıyısı kenarında yapılan ve yapılması planlanan düzenlemeler esnafı da vizyon sahibi yaptı.  Değişime ayak uyduran esnaflar işletmelerinin gelecek planlarını ona göre yaptı. Aralarına yeni katılanlar ise turizm cennetlerinde bulunan işletmeleri aratmayacak mekanlar oldu.

Pembe panjurları, beyaz mavi renklerden oluşan iç ve dış mekan dekorasyonu ile ırmak kıyısında kendini gösteren 45 Keyf hizmet vermeye başladı. Misafirlerini ev yapımı ikramlıkları ile ağırlayan EGE’de bir mekanda hissini veren havasını çoktan yakalayan 45 Keyf kısa sürede farkını ortaya koydu.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın