ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık TIMSS 2019’da Türkiye’yi temsil edecek

Osmancık Nenehatun Ortaokulu ülkemizi TIMSS sınavında temsil edecek.

Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu’nun bir projesi olan “TIMSS” hakkında Osmancık’ı bilgilendirmek amacıyla MEB Daire Başkanı Yasin Vural bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bu sene Nisan ayında uygulanacak olan Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) sınavları öncesinde Osmancık’a gelen MEB Daire Başkanı Yasin Vural sınavın uygulanacağı Nenehatun Ortaokulu’nda nihai incelemelerde bulundu.

Daire Başkanı Yasin Vural okuldaki incelemenin ardından Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel ve öğrencilerle birlikte gemici Tabiat parkında bir araya geldi.

Burada okul idareci, öğretmen ve öğrencileri bilgilendiren Vural sınav tarihine kadar öğrencilerin hazırlanması sürecinde öğrencilere yardımcı olmaları ve çaba sarf etmeleri temennisinde bulunuldu.

Vural,  1995 yılından itibaren 4 yılda bir uygulanan ve dünya genelinde 60 ayrı ülkede TIMSS sınavlarının yapıldığını, Ülkemizde de her ilde ayrı olmak üzere belirlendiğini Osmancık’ta ise Nenehatun Ortaokulunun seçildiğini dile getirerek öğrencilere başarılar diledi.

Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan’da TIMSS sınavına katılan Nenehatun Ortaokulu 8/A ve 8/B sınıfı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında “Sadece ilçenizi değil ülkenizi de temsil edecekseniz. Bu süreç de ülkemize temsil edecek öğrencilerimizi ve öğrencilerimizi destekliyor ve başarılar dileriz”dedi.

Türkiye´nin de üyesi olduğu Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından 4 yıllık döngülerle yapılan TIMSS, 4´üncü ve 8´inci sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen bilimleri derslerinde kazandığı bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik yapılıyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın