ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık YBO Öğrencilerinden Koyun Baba Araştırması

Osmancık Org. Ahmet Çörekçi YBO 7. Sınıf öğrencileri, XV. yüzyılda Osmancık’ta yaşadığı bilinen Koyun Baba hakkındaki araştırma yaptı. Yapılan araştırma Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin Ramazan Bayramı için hazırladığı dergide yayınlandı.

Osmancık Org. Ahmet Çörekçi YBO 7. Sınıf öğrencileri, Türkçe öğretmenleri Muharrem Yıldız öncülüğünde, XV. yüzyılda Osmancık’ta yaşadığı bilinen ve Arafat tepedeki Hıdırlık mevkiinde türbesi bulunan Koyun Baba Hazretleri hakkında araştırma yaptı. Öğrenciler tarafından yapılan araştırma Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin Ramazan Bayramı için hazırladığı dergide geniş yer verildi. Derginin 51.’nci sayfasından 55’inci sayfası dahil olmak üzere geniş yer ayırılan araştırmada öğrenciler edindikleri bilgileri çektikleri 150 fotoğraf ile belgelendirdi.

Osmancık Org. Ahmet Çörekçi YBO 7. Sınıf öğrencileri tarafından yapılan Koyun Baba araştırması Mayıs 2019 tarihinde yapıldı. Araştırma esnasında Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ile de sohbet ettiler.

Öğrencilerin Koyun Baba ile ilgili hazırladığı dosya ile ilgili öğrenciler Muharrem Derin, Özge Topuz ve Merve Dursun görevlendirilirken, Boyabat’da bulunan Koyun Baba Türbesi ile ilgili Boyabat Gazetesi yazarlarından araştırmacı Ahmet Küçükbaş ile telefon görüşmesi yaparak bilgi ve belgeler topladılar.

Osmancık ve Boyabat’tan toplanan bilgi ve belgeler düzenlendikten sonra ilk kez Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin hazırlamış olduğu 2019 Ramazan Bayramı Dergisi’nde yer aldı.

Osmancık Org. Ahmet Çörekçi YBO 7. Sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu araştırma 21.06.2019 Perşembe bu gün 1146 sayılı Osmancık Gazetesi’nin 6’ıncı sayfasında bölümler halinde yayınlanmaya başladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın