ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ı Cumhuriyet Coşkusu Sardı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Osmancık’ta “kortej yürüyüşü” düzenlendi.

Saat 12.30’da belediye binası önünden, hükümet binası önüne kadar süren kortej yürüyüşünün ardından saat 13.00’de, protokol çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle son buldu.

Yürüyüş, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Emniyet Müdür Vekili Ahmet Dilbaz, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Siyasi Parti ve STK’ların başkan ve temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.  Korteje, ellerinde Türk Bayrakları ve alkışlarla eşlik eden vatandaşlar da yürüyüşü cep telefonlarına kayıt etti.

29 Ekim Cuma günü ise saat 09.30’da Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay tarafından makamda bayram tebriklerinin kabul edilmesiyle başlayacak. Ada Spor Kompleksinde ise protokol törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak. Şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi, müzik dinletisi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdimi ile devam edecek olan program, bando eşliğinde öğrenci guruplarının tören yürüyüşü ile son bulacak.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın