ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ın Başpehlivanı Ali Gürbüz Oldu

Osmancık Belediyesi tarafından düzenlenen Osmancık Güreşleri Kırkpınar’ı aratmadı. 500’ye yakın güreşçinin el bağladığı müsabakalarda Ünal Karaman’ı yenen Ali Gürbüz, Osmancık’ın başpehlivanı oldu.

Festival kapsamında Kırkpınar’ı aratmayan yağlı pehlivan güreşleri müsabakalarında 500’ye yakın güreşçi Osmancık’ta güreş tuttu. Osmancık’taki yağlı güreşlere binlerce güreş sever sabahın erken saatlerinden itibaren At Yarışları mevkindeki yerlerini alarak güreşlerin başlayacağı saatti bekledi.

Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali kapsamında yapılan güreş müsabakaları Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve 2014 Osmancık Güreş Ağası Ahmet İpek’in güreşçileri ve halkı selamlamasının ardından Sanayi Cami İmamı Abdullah Derin tarafından edilen dua ile başladı. Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta Büyük ve Küçük Orta Küçük, Deste Büyük, Orta, Küçük, Ayak ve Tozkoparan, Teşvik 1 ve Teşvik 2 ile Minik 1 ve Minik 2 boylarında başlayan güreşlerde başpehlivanlık güreşleri başladığından güreş alanında oturacak yer kalmadı.

Osmancık’ın Başpehlivanı Ali Gürbüz Oldu

Başpehlivanlar güreş tutmak üzere kuralarını çekerken hemen ardından devasa büyüklükteki Türk Bayrağımızı açarak alanda halkımızı selamladı. Çekişmeli geçen başpehlivanlık müsabakaları sonunda rakibi Ünal Karaman’ı yenen Ali Gürbüz, başpehlivan olurken Recep Kara ise üçüncü oldu.

İlk defa Osmancık’a geldiğini belirten Osmancık’ın başpehlivanı Ali Gürbüz, Belediyenin güzel bir organizasyona imza attığını söyledi. Gürbüz “Katıldığım için çok mutluyum, insanları bizi çok sıcak karşıladı.  Çok büyük emek verildiği görülüyor güzel bir güreş organize edildi. Sezonun son güreşinde de birinci olarak sezonu geride bıraktım” dedi.

Ata sporu güreşe milletin sahip çıktığını alanı doldurarak da güreşe olan sevgilerini gösterdiklerini dile getiren Başkan Gelgör, “Bütün pehlivanlarımıza teşekkür çok ediyorum. Kazasız belasız bir güreş organizasyonun sonuna geldik. Halkımız ve tüm katılımcılarımıza da teşekkür ediyorum. Güreşlerimiz bundan sonraki yıllarda da devam edecek” diye konuştu.

Güreşleri Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Özen, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Kargın Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik,Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, MHP Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, ve çok sayıda güreşsever izledi.

Osmancık’ın Güreş Ağası Ahmet İpek Oldu

Osmancık Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesi yapıldı. 50 bin TL ile başlayan ihaleye iş insanlarımızdan Ahmet İpek, Mustafa Çıplak, Bayram Bostancı ve Ahmet Toprak katıldı.   100 bin TL bedelle, 2014 yılı ağası da olan Osmancıklı iş insanı İpektaş yönetim kurulu başkanı Ahmet İpek oldu.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.  

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın