ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ın yatırımlarını istişare ettiler

Adalet ve Kalkınma Partisi Osmancık İlçe Teşkilatı, muhtarlar ile bir araya gelerek ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımları istişare etti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Osmancık İlçe Teşkilatı merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Buluşmaya ilçe başkanı Şerif Okudan ile birlikte kongre sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulu üyeleri katıldı. İstişare öncesi merkez mahalle muhtarları ile yapılan tanışmada ilçe başkanı Şerif Okudan, son iki senede ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Muhtarların halk ile devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Okudan; “Halkımız ile devletimiz arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımız, bugün burada hem tanışmak hem de Osmancık için yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar için sizi bilgilendirmek için bir araya geldik.

Hükümetimizin ve Bakanlarımızın desteği ile Milletvekilimiz Sayın Oğuzhan Kaya’nın gayret ve girişimleri ile memleketimize kazandırılan ve kazandırılacak yatırımları sizlerle paylaşmak istiyorum. ”diyerek yatırımları sıraladı.

Esentepe / Şenyurt TOKİ konutları en geç Nisan ayında hak sahiplerine teslim edilecek

Esentepe / Şenyurt TOKİ konutları’nın en geç Nisan ayında hak sahiplerine teslim edileceğini belirten Okudan;

“Kırkdilim Tünelleri toplam maliyeti 570 milyon inşallah 2021 de açılacak.

Gölünyazı geçidi bu hafta açıldı.

Koyun Baba TOKİ 357 daire ve 2 iş yeri ile hak sahiplerine teslim edildi

Esentepe / Şenyurt TOKİ konutları toplamda 218 daire 2 dükkandan oluşmakta en geç Nisan ayında hak sahiplerine teslim edilecek.

Osmancık kapalı spor salonu zemin yenileme işlemi 1 milyon a yakın yatırım ile yapıldı.

Vezirköprü ilçesinin köylerini Osmancık’a Danişment köyü üzerinde bağlanacak projemiz bu ay sonu başlayacak ve 10 bine yakın kişi alışveriş, yatırım ve ticaret için Osmancık’a gelecek inşallah memleketimiz için çok önemli bir proje.

Irmak Islahı için DSİ’ye 13 milyon para aktarıldı, Irmak içi temizliğine başlandı. Bunun akabinde Şevki Derindere’nin dürbününe kadar düzenleme yapılacak.

Gemici Sağlık Ocağını yeniledik ve ikinci 112 istasyonunu açtık.

Kent park projesi için belediyemize çevre ve şehircilik Bakanlığımızdan 1 milyon hibe, 3 milyon kredi aldık.

Yine çevre ve şehircilik Bakanlığımızdan belediyemize 250 adet çöp konteyneri ve 1 adet çöp toplama aracı hibe verildi.

“Damacana Kalitesinde İçme Suyu”

Bu yılsonuna kadar ihalesi yapılacak olan içme suyu izale hattı çekilmesi yapılacak bununla birlikte damacana kalitesinde içme suyu ile vatandaşlarımızı buluşturulacak toplam maliyeti ise 74 milyon.

Milletvekilimizin girişimleriyle organize sanayimiz Cumhurbaşkanlığımızın ikinci 100 günlük eylem planı alınarak 14.500.000 ödenek tahsis edilip bitirilmiştir.

Organize sanayi bölgesinin doğalgaz, alt yapı ve Kavşak sorununu çözüme kavuşturuldu. Karayolları, İl özel idare ve belediyemizin ortak çalışması ile yatırımlara başlanılacak.

Güney Mahallesi kentsel dönüşüm projesi şuan %53—55 civarında. Anlaşmalar %65 e ulaştığında kentsel dönüşümü başlatacağız.

Osmancık Hükümet Konağı tadilatı için 400 bin lira ödenek verildi.

Güvercinlik köyündeki boş çallı durumdaki 365 dekar mera alanı ıslah edilerek hali hazır büyük ağaçlar dışındaki çalılar çırpılar temizlendi burası hayvancılığa açılacak. ”dedi.

Kızılırmak Üzerine 4’ncü Köprü

Kızılırmak üzerine dördüncü bir köprü daha yapılacağını belirten AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan, ilçeye yapılması planlanan yatırımlara da değinerek şunları kaydetti;

“Kızıltepe köyü baraj kenarındaki devlet arazisine sosyal tesis yapacağız,

Eymir mahallesinde bulunan 250 dönüm araziye cezaevi projesi için Adalet Bakanlığımız ile görüşüldü önümüzdeki günlerde yer etütü ve proje incelemeleri için bakanlıktan heyet gelecek inşallah olur raporu ile cezaevi projesine başlayacağız.

Dutludere sulama kanalı 2021 yılında ihale edilecek,

Osmancık bölge trafiğin oradan Dereboğazı köprüsüne kadar olan battı çıktı projesi bölgedeki esnafımızın zarar görmeyecek şekilde başlanacak ve hiç bir esnafımız zarar görmeden yapacağız.

Kent park bölgesinden Gemici tarafına köprü yapacağız. Bunun için belediyemizce proje çizimi yapılıyor, onaylanması durumunda İl özel idare aracılığıyla çevre ve şehircilik bakanlığına 4. Köprüyü de yapacağız.

TOKİ talebi toplaması ve TOKİ talebi olması durumunda, Osmancığımıza halkımızın istediği kadar TOKİ konutu yaptıracağız.

Bu yatırımların memleketimize gelmesi için başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, İl Başkanımıza ve Çorum Milletvekillerimize siz değerli muhtarlarımız önünde Osmancık halkı adına teşekkür ediyorum “dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın