ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıkla Bağını Koparmayan Kaymakam Sürgün Edildi

2011-2013 yılları arasında Osmancık Kaymakamlığı, görevini yürüten ve görev süreci boyunca ilçe halkı tarafından sevilen İbrahim Küçük, Nazilli Kaymakamı iken İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle görev yeri değiştirilerek Mersin’e Vali Yardımcısı olarak atandı.

Kaymakam Küçük’ün görev yerinin değiştirilmesinde AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in etkili olduğu ortaya çıktı. Cumhuriyet Gazetesi’nden Muhammed Özmen’in “AKP’li Bekir Kuvvet Erim, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ü sürdü” başlıklı haberine göre; AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, ilçede bulunan bir vakıf arazisi ve ilçe kütüphane binasının satışa çıkarılmasını istedi, Küçük bu talepleri reddetti. Ayrıca Erim’in, İsabeyli mahalle muhtarı ve bir polis memurunun görevden alınması talebi de Kaymakam Küçük tarafından kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle reddedildi. Yaşananlar üzerine AKP’li Erim’in kaymakamın görevden alınması için girişimde bulundu.

Osmancık’ta görev yaptığı süre içerisinde belediye ile uyum içerisinde çalışan ve halk tarafından sevilen bir bürokrat olarak gönüllerde yer eden İbrahim Küçük kamu yararını gözeterek dönemin AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı ile devlet hastanesine geçiş ile ilgili karşı karşıya gelmişti.

Bir süre sonra Osmancık’taki görevinden kendi istediği ile ayrılan İbrahim Küçük kendisi için düzenlenen veda yemeğinde ise; “’Öncelikle görev yaptığımız yerlerde iyi izler bırakarak ve iyi ilişkiler kurarak ayrılmayı yeğlemişizdir. Görev yaptığımız yerlerde; bizim de bir doğduğumuz yöremiz olmasına rağmen değişik kesimlerdeki insanlarla hemşehrilik ilişkisi kurmuşuzdur. Osmancık çok iyi ilişkilerimizin ve dostluklarımızın olduğu bir ilçe olarak kalacaktır. Buradan ayrılışımızın aslında başka nedenleri olduğunu birçok arkadaşımız biliyor. Onun için kendi tercihim olarak buradan gidiyorum.”demişti.

Küçük, Osmancık’taki görevi sürecinde KÖYDES Projesi çerçevesinde ilçede birçok yerleşim birimlerine hizmet götürmüş, katılımın çok yüksek olduğu oturulacak sandalyenin bile kalmadığı veda yemeğinde ise duygulu anlar yaşanmıştı.

Osmancık’ın sevilen bürokratları arasında gönüllerde yer eden İbrahim Küçük ve Osmancık halkının büyük bir bölümü sıcak ve samimi ilişkilerini halen devam ettirmekte.

Mersin Vali yardımcısı olarak göreve başlayan İbrahim Küçük’ün Osmancık’a olan sevgisi sosyal medya hesabında kullandığı kapak fotoğrafında kendini göstermekte. Küçük’ün kapak fotoğrafından “Osmancık Çeltik” tarlasının bir görseli aradan geçen 6 yıla rağmen halen paylaşılmaya devam etmekte.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın