ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı eğitimci XIV. Türk Dili Kurultayı’nda sunum yapacak

İlk kez 1932 yılında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Büyük Türk Dili Kurultayına Osmancık Danişment İlkokulu Müdür Yardımcısı Ümit Çiftbaş konuşmacı olarak katılacak.

XIV. Uluslararası Büyük Türk Dili Kurultayı 26 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği Dayanışma Vakfı ile ortaklaşa Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Yunus Emre Enstitüsü yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Türk dilinin öz zenginliğini meydana çıkarmak, onu dünya dilleri arasında değerine yaraşır yüksekliğe eriştirmek, Türk dili ile ilgili gelişmeleri görüşmek, yeni tespitleri tartışmak amacıyla gerçekleştirilecek olan, bilimsel nitelikli, geniş katılımlı uluslararası bir etkinlik olan XIV. Uluslararası Büyük Türk Dili Kurultayında, Osmancık Danişment İlkokulu Müdür Yardımcısı Ümit Çiftbaş “Türkçe Öğretiminde, Masallar ve Şiddet Öğeleri” başlıklı bir bildiri sunumu yapacak.

XIV. Uluslararası Büyük Türk Dili Kurultayının ilk günü olan 26 Eylül 2019 tarihinde sunum yapacak olan Çiftbaş 2016 yılında yılın öğretmeni seçilerek Cumhurbaşkanlığına davet edilmiş, 4 uluslararası, 3 tane de ulusal çalışmaya sahip olmuş bir sürede TÜBİTAK’da “Hayat Bilgisi” programını hazırlamıştı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın