ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı gençten denizin ortasında evlilik teklifi

Osmancıklı genç, kız arkadaşına, denizin ortasında teknede evlilik teklif etti.

24 yaşındaki Osmancıklı genç Serkan Barışmaz, tekne ile çıktıkları boğaz turunda 23 yaşındaki kız arkadaşı Safiye Topçuer’e evlenme teklifinde bulundu.

İlginç evlilik teklifi için Osmancık’tan İstanbul’a giden Serkan Barışmaz günler öncesinden sürpriz hazırladı.  Kız arkadaşının İstanbul’da akrabalarının yanında olduğunu öğrenen genç evlilik teklifi için geçtiğimiz aylarda bir hafta sonu Osmancık’tan gece yarısı yola çıkarak kilometrelerce yol kat etti. Sevdiği kızın ailesi ve arkadaşları ile plan yapan Barışmaz, kız arkadaşından habersiz tekne kiraladı.

Tekne gezisine kız arkadaşını ve ailesini davet eden Barışmaz boğazın masmavi sularında, turun keyfini çıkardılar. Tekne Fatih Sultan Mehmet köprüsüne yaklaştığı an Barışmaz bir anda yerinden kalktı, cebinden çıkardığı 5 taş yüzüğü, dizlerinin üzerine çökerek kız arkadaşı Safiye’ye uzatıp evlenme teklif etti.

Teklif karşısında şakına dönen Safiye, üzerindeki şaşkınlığı attıktan sonra mutluluk gözyaşları içinde Serkan’a sarıldı ve evlilik teklifini avucunun içine İngilizce olarak yazdığı “I Said Yes” Türkçesi “Evet dedim” diyerek kabul ettiğini gösterdi.

Serkan ve Safiye aldıkları kararın ardından boğazın masmavi suları ve müthiş manzarasını seyrederek tekne turuna 2 saat boyunca devam ettiler.

Osmancıklı iki gencin sevgisine aileleri de destek verirken, evlilik hazırlığına giren iki genç bu akşam 20.00 ila 23.00 saatleri arasında eski Acar Tesisleri’nde birlikteliklerini resmileştirecekleri nişan töreni ile kutlayacaklar.

Genç çiftin nişandan sonra en kısa sürede evlenecekleri öğrenildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın