ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı güreşçiler minderde tarih yazdı

Ankara’da düzenlenen Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Osmancıklı güreşçiler 3 sıkletin 3’ünde de madalya kazanarak minderde tarih yazdılar.

Türkiye genelinde 2 bin sporcu içinden yapılan seçmeler sonunda 11 yaş grubunda 42 ilden 330 sporcu, 12-13 yaş grubunda 42 ilden 330, toplam ise 660 sporcunun katıldığı Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Ankara’da sona erdi.

Taha Akgül Spor Salonu’nda başlayan ve 660 sporcunun katıldığı Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Osmancıklı güreşçiler 3 sıkletin 3’ünde de derece elde ederek 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandılar.

38 Kiloda Muhammet Enes Ünal 3’ncü, 48 Kiloda Yılmaz Kalyoncu 2’nci ve 78 Kiloda Ruşen Arda Güler 1’inci oldu. Genç güreşçilerin başarısına Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’de şahit oldu.

Antrenör Abdullah Çakırer, 3 sporcu ile katıldıkları şampiyonada derece elde eden güreşçilerini tebrik ederek; “ Ankara’da sona eren 11-13 yaş Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında toplam 3 sporcuyla katıldığımız turnuvada birincilik, ikincilik ve üçüncülük kazanarak 38 Kiloda Muhammet Enes Ünal 3’ncü, 48 Kiloda Yılmaz Kalyoncu 2’nci ve 78 Kiloda Ruşen Arda Güler 1’inci oldu.

Öncelikle güzel bir özveri ile antrenmanlara gelerek antrenmanın hakkını veren öğrencilerime canı gönülden tebrik ediyorum.

Toplam 42 il 660 sporcu içerisinden kürsünün zirvesine çıkmayı başardılar. Rabbim verdiğimiz emeklerin karşılığını verdi çok şükür. Biz biliyoruz ki bu güzel memleketten nice şampiyonlar çıkacak daha.” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın