ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı Hemşehrimiz Yılın En Başarılı Valisi Seçildi

Uluslararası Altın Kentler Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği, “Golden City Awards 2019″da yılın valisi Osmancıklı hemşehrimiz Mustafa Yaman seçildi.

Dünya şehircilik ve kentsel tasarım projeleri alanında en profesyonel yarışması olan “Golden City Awards 2019” İstanbul Hilton Oteli Balo Salonu’nda yapıldı.Kent yaşamına değer katanların ödüllendirildiği kenti yönetenlerin hizmet ve şehircilik projeleriyle katıldığı yarışmada yılın en başarılı valisi olarak, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osmancıklı hemşerimiz Mustafa Yaman seçildi. Yaman’ın özgeçmişinin anlatıldığı bir video gösterilirken ödülü vali yardımcısı Bahattin Çelik’e teslim edildi.

Mustafa Yaman Kimdir?

1961 yılında Çorum İlinin Osmancık İlçesinde doğdu. İlkokul, Orta ve Lise öğrenimini Osmancık İlçesinde tamamladı.1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve Avukatlık stajını bitirdi.

1986 yılında Kütahya İlinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bilgi ve görgü artırmak amacı ile 1 sene Belçika’da kaldı. Kaymakam Adaylığı stajı döneminde Ürgüp Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Kura ile Almus Kaymakamlığına başlayarak daha sonra Mazgirt, Bozova, Delice, Beypazarı ve Niksar İlçelerinde Kaymakamlık yaptı.

İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatına Hukuk Müşaviri olarak atandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdürlüğü, Tunceli Valiliği, Giresun Valiliği, Kırklareli Valiliği ve Balıkesir Valiliği görevlerinde bulundu.

Mustafa Yaman 30,05,2016 tarih ve 2016/8864 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle Mardin Valiliği görevine atandı.

Avukat Gülseren Hanımla evli olup 1 çocuk babasıdır.

Uluslararası Altın Kentler Derneği

Ülkemizde, şehircilik alanında çalışmalar yürüten, Uluslararası Altın Kentler Derneği kuruluş amacı doğrultusunda başta şehirlerin gelişmesine, marka şehirlerin oluşumuna öncülük etmek, geleceğin şehirlerine bu günden öngörü sağlayarak insan hayatına değer katan, yaşam kalitesini arttıran, geleceğin yaşanabilir ve sürdürülebilir sağlıklı, ekonomisi güçlü modern kentlerini bu günden inşa etmek, var olan değerlerimize sahip çıkmak ve yaşatmak, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda şehirlerin cazibelerini arttırmak, toplum nezdinde kentlilik bilincini oluşturmak üzere ülkemizde pek çok önemli faaliyetler yürütmekte.

Devletin çeşitli kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, bakanlıklar, ve şehircilik alanında çalışmalar yapan çeşitli kurumlar olmak üzere oluşturulan iş birliktelikleriyle her yıl pek çok kentimizde insan hayatına doğrudan etki eden ve dokunan, toplum nezdinde farkındalık yaratacak pek çok faaliyet ve etkinlikler gerçekleştirmekte.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın