ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Osmancıklı Gazilere Milli Mücadele Madalyası verildi.

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında gazi olan Osmancıklı askerlere madalyaları Osmancık Kaymakamlığında düzenlenen törenle takdim edildi. Osmancık Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Gürer’inde hazır bulunduğu madalya töreninde Gazilere madalyaları Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan tarafından verildi.

Kaymakamlık makam odasında düzenlenen madalya töreninde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Milli Mücadale yıllarında gösterilen feragat, fedakarlık ve kahramanlığın bir ifadesi olarak Osmancık’ta yaşayan Osmancık Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği başkanı Mustafa Sarı, üyelerden Ali Yüktaşır, Ali Kurudal, İhsan Karakuş, Ahmet Arslanbaş, Cafer Güveç’e, İlçe Kaymakamı Hakan Alkan tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası takdim edildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.   

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın