ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı öğrenciye Ömer Seyfettin ödülü

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi’nin, Türk kültürü ve kimliği üzerine önemli fikir hareketleri içinde bulunmuş, hikayelere değer katan Ömer Seyfettin’in ölümünün 100. yıl dönümü münasebetiyle düzenlediği hikaye yazma yarışmasının sonuçları açıklandı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın’ın yaptığı açıklamaya göre, yarışmada; Ortaöğretim Öğrencileri Kategorisinde 215 hikaye, Yükseköğretim Öğrencileri (Ön lisans, Lisans ve Lisansüstü ) Kategorisinde 63 hikaye, üyeler katagorisinde Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların üyeleri 392 hikaye olmak üzere toplam 670 hikaye değerlendirmeye alındı.

Ömer Seyfettin’i hatırlayıp, O’nun fikirlerini hatırlatmanın ya da anılarını yad etmenin, aynı zamanda da yeni hikayeleri ve hikayecilerimizi Türk edebiyatına kazandırmanın amaçlandığı yarışmada, jüri üyeleri hikayeleri hummalı bir çalışma ile titizlikle incelendi.

Ortaöğretim Öğrencileri Kategorisi’nde, Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice Rumeysa Kahraman’ın ‘Yalnız Şair’ isimli hikayesi Ortaöğretim kategorisi jüri teşvik ödülünü almaya uygun görüldü.

Rümeysa Kahraman’a yarışmada hak kazandığı 1 adet yarım altın ödülü Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı  Osmancıklı hemşerimiz Talip Geylan adına, Şube Başkanı Selim Aydın tarafından teslim edildi.

Ödül töreninde Türk Eğitim-Sen Şube Yardımcısı Oğuzhan Akbulut ve Osmancık İlçe Temsilcisi Mustafa Potuk da hazır bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın