ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancıklı Sporcu Milli Takım Kadrosunda

Türkiye Badminton Federasyonun yurt içi 2020 faaliyet programında yer alan 15 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmesi sona erdi. Osmancıklı sporcu Mehmet Can Töremiş, Ay Yıldızlı formasıyla ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Badminton Federasyonun yurt içi 2020 faaliyet programında yer alan 15 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmesi sona erdi. Ankara’daki Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleşen seçmede, 45 sporcu Ay Yıldızlı Forma için mücadele etti. Müsabakalar sonucunda dereceye giren Osmancıklı sporcu Mehmet Can Töremiş, Fransa’nın Lievin kentine düzenlenecek 15 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Badminton Milli Takım antrenörü ve teknik direktör Barış Boyar, “Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımızdan Mehmet Can Töremiş küçücük yaşında kocaman işler yapmaya devam ediyor.

Aktif sporculuk yaşantısına başladığı yıllardan bu yana, hemen hemen her katıldığı ulusal ve uluslar arası turnuvada başarılı olan ve hem davranışlarıyla hem de ortaya koymuş olduğu sporcu karakteriyle, bu çıtayı her defasında yükselten ve kulübümüzün temel prensibi olan önce ahlak, sonra spor ilkesine uygun hareket eden, sporcumuz Mehmet Can Töremiş, Samsun-Bafra’dan partneri Buğra Aktaş ile birlikte 6-9 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılan U15 Avrupa Şampiyonası seçmelerinde, çift erkekler kategorisinde 1. olarak, 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Fransa’nın Lievın şehrinde yapılacak U15 Avrupa Şampiyonasında Milli formayı giymeye hak kazanmıştır. Sporcumuzu kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Ayrıca ilimizde Badminton branşının desteklenmesi anlamında bizlere maddi manevi destek sağlayan Millet Vekilimiz Oğuzhan Kaya’ya, Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’e, Federasyon Başkanımız Murat Özmekik’e, Kulüp Başkanımız Nadir Solak’a, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün değerli personeline ve Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Müdür Yardımcısı Hakan Kocamanoğlu’na, şahsım ve tüm ekibim adına teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın